RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wiceprezydent miasta stanie przed sądem. Zataił prawdę w oświadczeniach majątkowych

Zdaniem oskarżonego „sprawa jest typową zemstą polityczną” (fot. pl.wikipedia.org)
Zdaniem oskarżonego „sprawa jest typową zemstą polityczną” (fot. pl.wikipedia.org)

Wiceprezydent Ostrołęki Maciej Kleczkowski odpowie przed sądem za zatajenie prawdy w oświadczeniach majątkowych. Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej skierowała do Sądu Rejonowego w Ostrołęce akt oskarżenia w tej sprawie.

Wiceprezydent miasta z zarzutami zatajenia prawdy w oświadczeniach majątkowych

Wiceprezydentowi Ostrołęki Maciejowi Kleczkowskiemu zostały postawione zarzuty zatajenia prawdy w oświadczeniach majątkowych. Prokuratura Okręgowa...

zobacz więcej

Z ustaleń prokuratury wynika, że Kleczkowski miał dopuścić się zatajenia prawdy w oświadczeniu majątkowym czterokrotnie. Według Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce chodzi o „zatajenie zobowiązania pieniężnego w postaci pożyczki w wysokości 15 tys. zł z dnia 20 lipca 2017”.

Kleczkowski nie zawarł tego zobowiązania w oświadczeniach złożonych w kwietniu 2018 r., we wrześniu i w grudniu 2018 r. Trzy oświadczenia zostały złożone, gdy Kleczkowski pełnił funkcję radnego Rady Miasta Ostrołęki, a jedno, gdy został już powołany na wiceprezydenta miasta.

Maciej Kleczkowski nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu do ośmiu lat więzienia. Wobec wiceprezydenta Ostrołęki nie zastosowano żadnych środków zapobiegawczych.

Zdaniem oskarżonego „sprawa jest typową zemstą polityczną”. Kleczkowski w komentarzu udzielonym mediom zapowiedział, że „udowodni przed sądem, że oświadczenia majątkowe wypełnił zgodnie z prawdą”.

Anonimowe zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez wiceprezydenta miasta wpłynęło do ostrołęckiej prokuratury w grudniu. Dotyczyło ono jednego z oświadczeń majątkowych złożonych przez Kleczkowskiego. Sprawa została skierowana na policję celem weryfikacji okoliczności wskazanych w anonimie.

źródło:

Zobacz więcej