Płoną lasy na Mazowszu. 45 zastępów gasi 25 hektarów

Informacje o pożarach otrzymaliśmy od naszych czytelników na numer interwencyjny Twoje Info (fot. arch. PAP/Tomasz Gzell)

Płonie 20 hektarów lasu w Myślakowicach na Mazowszu i 5 w Jabłonnej pod Warszawą. Strażacy twierdzą, że nie ma zagrożenia dla mieszkańców. Informacje o pożarach otrzymaliśmy od naszych czytelników na numer interwencyjny Twoje Info.

Trzy osoby ranne w zderzeniu cysterny z busem

– Troje obywateli Mołdawii trafiło do szpitala po zderzeniu cysterny z osobowym busem w Lubicach (Mazowieckie) na drodze krajowej nr 17 niedaleko...

zobacz więcej

– Pożar w Myślakowicach objął kilkudziesięcioletni las oddalony od zabudowań. Na miejscu było 80 strażaków i 25 zastępów. W tej chwili trwa dogaszanie. Strażacy po dokładnym sprawdzeniu i rozpoznaniu tego miejsca, stwierdzili cztery ogniska oddalone od siebie o 1-2 km. Nikomu nic się nie stało i nie ma zagrożenia dla mieszkańców – powiedział portalowi tvp.info mł. bryg. Karol Kierzkowski, oficer prasowy z Mazowieckiej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej.

– Kolejny pożar ma miejsce w powiecie legionowskim. Zapaliło się 5 hektarów lasów. Na miejscu jest 60 strażaków i 20 zastępów. W tej chwili trwa dogaszanie – poinformował oficer prasowy.

– W obu przypadkach używane są samoloty gaśnicze Lasów Państwowych. Walka z ogniem w tych warunkach pogodowych jest bardzo trudna – zaznaczył.

źródło:
Zobacz więcej