Porwana w Niemczech, odnaleziona we Francji. Policja uwolniła poszukiwaną Polkę

Porywacze to były partner kobiety i jego wspólnik. Obaj zostali zatrzymani (fot. Nicolas Liponne/NurPhoto/Getty Images)

Porwana na początku ubiegłego tygodnia w niemieckim Asbach 47-letnia Polka została uwolniona przez policję we Francji. Aresztowano także jej dwóch porywaczy: 51-latka, byłego partnera kobiety, oraz jego 23-letniego wspólnika.

Polka porwana w Niemczech. Miał ją wywieźć były narzeczony

W Asbach koło Stuttgartu zaginęła 47-letnia Polka Jolanta Szewczyk. Kobieta została uprowadzona, przypuszczalnie przez swojego byłego partnera...

zobacz więcej

O odnalezieniu i uwolnieniu Jolanty Szewczyk poinformowała prokuratura w Stuttgarcie i policja w Aalen, której obszar działania obejmuje Asbach. Tam 47-latka pracowała jako pielęgniarka i stamtąd została wywieziona przez porywaczy samochodem kempingowym.

Jak informuje niemiecka telewizja RTL, Polka czuje się dobrze. Służby wpadły na jej trop we Francji, ponieważ właśnie tam – w lesie koło Strasburga – znaleziono pojazd, którym mieli ją wywieźć porywacze. Niemieccy śledczy udali się do Francji, gdzie wspólnie z tamtejszą policją udało się uwolnić kobietę.

Za mężczyznami był wystawiony Europejski Nakaz Aresztowania. O porwaniu poinformowali krewni osoby, którą opiekowała się Polka.

źródło:
Zobacz więcej