Zablokowana DK 79. Zderzyło się sześć aut

Do wypadku doszło w Solcu na Drodze Krajowej nr 79 (fot. arch. PAP/Leszek Szymański)

– W miejscowości Solec na Drodze Krajowej nr 79 doszło do karambolu sześciu pojazdów; cztery samochody osobowe i dwie ciężarówki. Droga będzie zablokowana przez wiele godzin – powiedział portalowi tvp.info nadkom. Jarosław Sawicki, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie. W wyniku wypadku zmarł 76-letni mężczyzna.

Więzienie dla ukraińskiego kierowcy autokaru. W wypadku zginęły trzy osoby

Na karę sześciu i pół roku pozbawienia wolności skazał w środę Sąd Okręgowy w Przemyślu kierowcę ukraińskiego autokaru za umyślne spowodowanie...

zobacz więcej

Początkowo policja podawała, że dwie osoby ranne w wypadku zostały przewiezione do szpitala. Jedna z nich – 76-letni mężczyzna – mimo reanimacji zmarła.

Na miejscu wypadku, oprócz policji, jest pogotowie ratunkowe i straż pożarna, która zabezpiecza teren.

– Doszło do czołowego zderzenia, gdzie jeden samochód osobowy na razie z nieustalonych przyczyn zahamował, a następne, jadące tuż za nim, nie zdołały wyhamować. Są bardzo duże utrudnienia na tej trasie – poinformował nadkomisarz.

– Na tę chwilę nie ma informacji, żeby któryś z kierowców był nietrzeźwy – dodał policjant.

– Do przesłuchania jest wiele osób, które podróżowały tymi samochodami. Te czynności będą z pewnością jeszcze długo trwały, ale też usunięcie tych pojazdów może nastąpić za kilka godzin – mówił.

– Apelujemy do kierowców, aby jadąc z Warszawy w kierunku Góry Kalwarii i do Warszawy przez Piaseczno drogą numer 50, wybierały inne drogi – zaznaczył nadkomisarz.

Wypadek miał miejsce tuż przed godz. 14.

źródło:
Zobacz więcej