13 martwych byków i świń. Gospodarz ukrywał się przed policją

Mężczyznę zatrzymano po kilku dniach poszukiwań (fot. slaska.policja.gov.pl)

Zarzut znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem usłyszał 67-latek z Lublińca (woj. śląskie), w którego gospodarstwie znaleziono 13 martwych byków i świń. Mężczyźnie, którego zatrzymano po kilku dniach poszukiwań, grozi do pięciu lat więzienia.

1,5 roku więzienia za znęcanie się nad psem

Karę 1,5 bezwzględnego pozbawienia wolności wymierzył toruński sąd 30-letniemu Bartoszowi D. za pobicie ze szczególnym okrucieństwem psa Fijo....

zobacz więcej

O zatrzymaniu podejrzanego poinformowała śląska policja. Funkcjonariusze szukali mężczyzny od piątku, kiedy do jego gospodarstwa przyszedł dzielnicowy, zaalarmowany przez sąsiadów dochodzącym stamtąd fetorem.

Na widok umundurowanego policjanta właściciel posesji uciekł tylnym wyjściem. Zatrzymano go we wtorek w Boronowie.

– W wyniku sprawdzenia gospodarstwa ujawniono łącznie 13 padłych zwierząt - byków i świń, z czego część znajdowała się w stanie częściowego rozkładu. Na miejsce wezwane zostały służby weterynaryjne, a policjanci przeprowadzili czynności procesowe, w trakcie których zabezpieczono niezbędne dla postępowania dowody – poinformował zespół prasowy śląskiej policji.

Prokuratura Rejonowa w Lublińcu postawiła zatrzymanemu zarzut znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem, za co może mu grozić do pięciu lat więzienia. Sąd może też orzec wobec mężczyzny zakaz posiadania zwierząt. Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci byków i świń.

źródło:

Zobacz więcej