W czwartek połączenie klubów PO-KO i Nowoczesnej

Katarzyna Lubnauer ma zostać wiceprzewodniczącą klubu (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

W czwartek po południu ma dojść do zjednoczenia klubów Platformy Obywatelskiej – Koalicji Obywatelskiej i Nowoczesnej – poinformował szef klubu PO-KO Sławomir Neumann. Podczas wspólnych obrad wiceprzewodniczącą klubu ma zostać wybrana liderka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

PO wchłania Nowoczesną. Powstanie wspólny klub parlamentarny

Postanowiliśmy utworzyć wspólny klub parlamentarny PO i Nowoczesnej – powiedział w sobotę podczas wspólnych obrad rad krajowych obu ugrupowań szef...

zobacz więcej

W sobotę na wspólnym posiedzeniu rady krajowe PO i Nowoczesnej wezwały do połączenia klubów parlamentarnych obu ugrupowań, a także budowy „jak najszerszego, prodemokratycznego bloku na wybory parlamentarne”.

W odpowiedzi na uchwałę Rady Krajowej Nowoczesnej, klub Nowoczesnej podjął w środę uchwałę w sprawie połączenia klubu Nowoczesnej z klubem Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska.

Według szefa klubu PO-KO Sławomira Neumanna, do zjednoczenia klubów PO-KO i Nowoczesnej ma dojść w czwartek po południu. Taką informację przekazał również szef klubu Nowoczesnej Paweł Pudłowski.

Neumann pozostanie szefem klubu, a Katarzyna Lubnauer ma zostać wybrana jedną z wiceprzewodniczących.

źródło:

Zobacz więcej