Lotnisko Chopina obsługuje coraz więcej pasażerów. Wzrost o prawie 9 proc.

W sezonie Lato 2019 Lotnisko Chopina oferuje 121 kierunków regularnych do 54 państw realizowanych przez 27 przewoźników (fot. REUTERS/Kacper Pempel)

Lotnisko Chopina w maju obsłużyło prawie 1,65 mln pasażerów, co daje prawie 9-proc. wzrost w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku – poinformował port. Od początku roku z lotniska skorzystało ponad 6,8 mln pasażerów, z czego ok. 6,1 mln osób podróżowało w ruchu międzynarodowym.

Spór o opłaty terminalowe. Regionalne lotniska nie chcą dwóch stawek

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej chce utrzymać dwie strefy opłat terminalowych – dla lotniska Chopina i 14 portów regionalnych. Te twierdzą, że...

zobacz więcej

„Rola stołecznego portu, jako ważnego punktu przesiadkowego w Europie Środkowej, nadal rośnie. Warszawa utrzymuje swoją wysoką pozycję na mapie międzynarodowych połączeń lotniczych. Obecnie niemal jedna trzecia pasażerów to osoby, które Lotnisko Chopina traktują jako punkt tranzytowy w swojej podróży” – czytamy.

Lotnisko przypomniało, że trwa modernizacja jednej z dwóch dróg startowych; jest ona wyłączona z ruchu dla samolotów. Zgodnie z planem prace modernizacyjne mają się zakończyć 30 czerwca 2019 r.

„Przywrócenie do ruchu wyłączonego pasa oraz nowe oferty lotów, prawdopodobnie przyniosą kolejne rekordy dla Lotniska Chopina w kolejnych miesiącach” – wskazuje port.

W sezonie letnim Lotnisko Chopina oferuje 121 kierunków regularnych do 54 państw realizowanych przez 27 przewoźników oraz 68 kierunków czarterowych do 21 państw realizowanych przez 24 przewoźników.

Lotnisko Chopina w Warszawie to największy port lotniczy w Polsce. W 2018 r. odprawiło 17,8 mln. Lotniskiem zarządza Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”.

źródło:

Zobacz więcej