Małgorzata Gosiewska nowym wicemarszałkiem Sejmu

Małgorzata Gosiewska (PiS) została wybrana nowym wicemarszałkiem Sejmu; zastąpiła na tej funkcji Beatę Mazurek, która uzyskała mandat w Parlamencie Europejskim.

Gosiewska: Nagonka wymierzona w Kościół to atak na najważniejsze wartości

Atak wymierzony w Kościół to atak na wartości, na to, co jest dla nas najważniejsze – mówiła Małgorzata Gosiewska, posłanka PiS, w programie „Gość...

zobacz więcej

Kandydature Małgorzaty Gosiewskiej (PiS) na wicemarszałka Sejmu przedstawił poseł PiS Ryszard Terlecki. Za jej wyborem głosowało 246 posłów, 121 było przeciw, 38 wstrzymało się od głosu.

Jak wskazał Terlecki, Małgorzata Gosiewska zdobyła ona doświadczenie zawodowe, jako pracownik Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, realizowała się również w działalności samorządowej, jako radna gminy Bielany, m.st. Warszawy i radna Sejmiku Mazowieckiego oraz wiceburmistrz dzielnicy Ursus w Warszawie.

– Od początku swojej kariery politycznej związana z Porozumieniem Centrum, członek-założyciel Prawa i Sprawiedliwości, doradca ds. polityki wschodniej prezydenta RP, śp. prof. Lecha Kaczyńskiego, pomysłodawczyni systemowej pomocy humanitarnej w rejonach konfliktów zbrojnych, w tym spektakularnych projektów specjalnych - organizatorka wyjazdów wakacyjnych dla poszkodowanych w wojnie dzieci gruzińskich, a także dla młodych Palestyńczyków ze Strefy Gazy - mówił Terlecki.

– Skupiona przede wszystkim na obronie polskiej racji stanu i prawdy historycznej. Aktywna i obecna na kijowskim Majdanie (...) później wielokrotnie na pierwszej linii konfliktu ukraińsko-rosyjskiego w Donbasie - zaznaczył Terlecki.

Terlecki wskazał, że posłanka PiS jest także autorką raportu o rosyjskich zbrodniach wojennych we wschodniej Ukrainie, złożonego w Międzynarodowym Trybunale Karnym w Hadze.

– Bogate doświadczenie zawodowe i parlamentarne oraz wybitne zdolności organizacyjne dowodzą, że pani Małgorzata Gosiewska jest właściwym kandydatem na funkcję wicemarszałka Sejmu - ocenił Terlecki.

Gosiewska była posłanką V, VII kadencji, a w obecnej kadencji Sejmu jest wiceszefową komisji spraw zagranicznych oraz komisji łączności z Polakami za granicą. W wyborach w 2015 r. uzyskała prawie 14 tys. głosów startując w Warszawie.

Była pierwszą żoną Przemysława Gosiewskiego, posła, szefa klubu PiS i wicepremiera, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

źródło:

Zobacz więcej