Weszli do mieszkania starszej kobiety, bili ją i szarpali. Zabrali laptop

Mężczyznom grozi do 12 lat pozbawienia wolności (fot. KSP Warszawa)

Dramatyczne sceny rozegrały się w mieszkaniu na warszawskim Mokotowie. Dwóch mężczyzn brutalnie pobiło 88-letnią kobietę w jej własnym domu. Potem zabrali jej laptop. Mężczyznom grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Brutalny rozbój w Myślenicach. Skakali po ciele, kopali po głowie [WIDEO]

Czterech mężczyzn grasowało w nocy po ulicach Myślenic. Zaczepiali przypadkowe osoby. Brutalnie napadli na mężczyzn stojących przy samochodzie....

zobacz więcej

Jak ustalili policjanci, 88-latka – w dniu rozboju – poprosiła o pomoc w naprawie laptopa swojego nowego sąsiada. Mężczyzna się zgodził. Tego samego dnia organizował u siebie w mieszkaniu parapetówkę, na którą zaprosił dwóch kolegów.

Gdy nowy sąsiad poszedł do 88-latki i konfigurował komputer, właśnie ci dwaj mężczyźni, weszli do mieszkania kobiety.

Po ukończonej pracy nad sprzętem sąsiad 88-latki pożegnał się i wyszedł. W mieszkaniu zostali jednak jego znajomi. Wtedy doszło do napadu.

„Szybko się okazało, że 36-latek karany w przeszłości za rozboje i kradzieże oraz o jego o rok straszy kolega z równie bogatą przeszłością kryminalną, zaczęli żądać od kobiety wydania kosztowności. Najpierw stosowali groźby, ale gdy nie odniosły one skutku, szybko przeszli do rękoczynów. Popychali kobietę na meble, szarpali i bili. W rezultacie siłą zabrali jej laptopa i kilka drobiazgów. Następnie opuścili mieszkanie” – relacjonują policjanci.

Starsza pani sama wezwała policję. Funkcjonariusze ustalili podejrzanych i w niespełna kilka godzin od zdarzenia zatrzymali obu. 36-latek nie chciał jednak tak łatwo się poddać. Kopał, uderzał głową policjanta i w szybę radiowozu, na koniec zaczął pluć na mundurowych i straszyć ich, że ma HIV. Mężczyzna został obezwładniony i po badaniach lekarskich dowieziony do policyjnego aresztu. Drugi – mniej agresywny – również trafił do celi.

Na wniosek policjantów i prokuratora mokotowski sąd aresztował ich na 3 miesiące. Mężczyznom grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło:
Zobacz więcej