Dworczyk: Są formacje, z którymi PiS może rozmawiać o koalicji

"Naszym celem jest zdobycie większości w parlamencie" – powiedział szef KPRM Michał Dworczyk w „Kwadransie politycznym” (fot. arch.PAP/Radek Pietruszka)

Naszym celem jest zdobycie większości w parlamencie, żeby można było stworzyć samodzielnie, sprawnie działający rząd – mówił w środę szef KPRM. Michał Dworczyk ocenił zarazem, że na polskiej scenie politycznej są formacje i politycy, z którymi PiS może rozmawiać o koalicji.

Dworczyk: Dzisiaj premier przedstawi specjalną nowelizację prawa oświatowego

– Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o przedłożeniu na środowej Radzie Ministrów specjalnej nowelizacji prawa oświatowego, która pozwoli na...

zobacz więcej

Dworczyk był pytany w środę w programie „Kwadrans polityczny” w TVP, czy PiS już teraz szuka koalicjanta w parlamencie po jesiennych wyborach, czy jednak ciągle myśli o samodzielnych rządach.

– Naszym celem jest zdobycie większości w parlamencie tak, żeby można było stworzyć samodzielnie, sprawnie działający rząd. Oczywiście w polityce żadnych scenariuszy nie można wykluczyć. To Polacy przy urnach zdecydują, komu powierzą misję kierowania państwem przez kolejne cztery lata – powiedział szef KPRM.

Jak podkreślił, jego partia nie jest otwarta na rozmowę o koalicji ze wszystkimi. – My jesteśmy jednak partią ideową, formacją, która ma bardzo precyzyjnie zdefiniowany program. Jeśli ktoś jest na innym biegunie politycznym, to raczej byłoby hipokryzją mówienie: »nie ma problemu, my się dogadamy« – zaznaczył Dworczyk.

Zaznaczył jednocześnie, że na polskiej scenie politycznej są formacje i politycy, z którymi PiS może rozmawiać. – Nie wykluczamy rozmów z różnymi politykami czy formacjami politycznymi – powiedział szef KPRM.

Dodał, że teraz PiS skupia się na jak najlepszym przygotowaniu do wyborów parlamentarnych. – (Tak) jak Jarosław Kaczyński powiedział, że nie ma mowy, aby osiąść na laurach, nie ma mowy o tym, żeby odpoczywać – oświadczył Dworczyk. Powiedział, że planem jego ugrupowania na najbliższe miesiące jest: program, odpowiedni kandydaci i ciężka praca.

Według niego utrata poparcia przez partie opozycyjne jest wynikiem „całkowitego braku programu i wojny ideologicznej”. „Polacy tego nie chcą” – ocenił szef KPRM.

źródło:

Zobacz więcej