Więzień wziął zakładników. Jest leczony psychiatrycznie

Napastnik już raz wziął zakładników w więzieniu (fot. TT/BFM TV)

Dwoje zakładników wziętych przez więźnia zakładu penitencjarnego w Conde-sur-Sarthe, w północno-zachodniej Francji, zostało wkrótce po północy z wtorku na środę uwolnionych po negocjacjach. Sprawca oddał się w ręce służby więziennej – poinformowała Dyrekcja Administracji Penitencjarnej (DAP).

Omyłkowo wypuścili na wolność dziesięciu skazanych

Więzienia w Południowej Karolinie omyłkowo wypuściły 10 więźniów w okresie dwóch lat z powodu błędów w obliczaniu ich wyroków. O sprawie...

zobacz więcej

Napastnik zidentyfikowany jako 35-letni Francis Dorffer wziął w charakterze zakładników strażnika i młodą stażystkę podczas wieczornego posiłku. Był uzbrojony w „ostry przedmiot”, najprawdopodobniej wykonany własnoręcznie. W ministerstwie sprawiedliwości powołano specjalną komórkę kryzysową.

Dorffer domaga się przeniesienia do innego zakładu karnego. Uwolnieni zakładnicy nie odnieśli żadnych obrażeń.

35-latek odsiaduje długi wyrok (ma wyjść na wolność w 2060 r.) i jest leczony psychiatrycznie. Wziął już kiedyś zakładników, co spowodowało karne przeniesienie go do Conde-sur-Sarthe, zakładu o zaostrzonym rygorze.

W marcu w tym samym zakładzie penitencjarnym więzień zaatakował i poważnie ranił ceramicznym nożem dwóch strażników, krzycząc „Allah Akbar!”, a następnie zamknął się ze swą partnerką w pomieszczeniu przeznaczonym na wizyty rodzinne.

Jednostka taktyczna RAID zatrzymała sprawcę ataku, ale jego partnerka zginęła w trakcie operacji policyjnej.

Strażnicy Conde-sur-Sarthe urządzili po tym incydencie trzydniowy strajk okupacyjny, domagając się podwyżek i poprawy bezpieczeństwa.


źródło:

Zobacz więcej