Krajowa Administracja Skarbowa ma nowego szefa

Walczak od 22 marca 2017 r. był zastępcą szefa KAS (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)

Wiceminister finansów Piotr Walczak został nowym szefem Krajowej Administracji Skarbowej – poinformował w środę na Twitterze rzecznik prasowy Ministerstwa Finansów Paweł Jurek. Powołanie na nowe stanowisko Walczak odebrał z rąk pierwszego szefa KAS, obecnie ministra finansów Mariana Banasia.

Będzie podwyżka dla funkcjonariuszy KAS

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej dostaną od 1 stycznia 2019 r. podwyżkę w wysokości 655 zł brutto. To efekt porozumienia zawartego...

zobacz więcej

„Wiceminister finansów Piotr Walczak jest od dziś nowym szefem Krajowej Administracji Skarbowej. Powołanie podpisane przez premiera Mateusza Morawieckiego odebrał z rąk pierwszego szefa KAS, a obecnie ministra finansów Mariana Banasia” – napisał na Twitterze rzecznik resortu finansów.

Walczak od 22 marca 2017 r. był zastępcą szefa KAS.

Jak czytamy na stronie internetowej Ministerstwa Finansów, jest absolwentem Wydziału Filozoficzno-Historycznego Uniwersytetu Łódzkiego i studiów podyplomowych na Uniwersytecie Łódzkim z zakresu rachunkowości i zarządzania finansowego oraz problematyki przestępczości.

Od 1997 r. związany ze Służbą Celną, jako funkcjonariusz realizujący zadania z zakresu kontroli i zwalczania przestępczości. W latach 2007-2012 oraz 2014-2017 zajmował stanowiska kierownicze w Służbie Celnej: zastępcy dyrektora oraz dyrektora w izbach celnych w Łodzi i w Kielcach. W latach 2012–2014 pełnił służbę w Ministerstwie Finansów, w roku 2012 uczestniczył w Międzynarodowej Misji UE/UNDP EUBAM w Mołdawii i na Ukrainie, gdzie był odpowiedzialny za budowę mobilnych Grup Mołdawskiej Służby Celnej.

W 2017 r. zastępca szefa Służby Celnej oraz koordynator ds. utworzenia Departamentu Zwalczania Przestępczości Ekonomicznej w Ministerstwie Finansów.

źródło:

Zobacz więcej