Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Juncker wolał posadę Tuska: Łatwiej jest mieć pracę na pół etatu niż na cały

„Przewodniczący KE to 18 godzin pracy dziennie. Przewodniczący RE? Mniej, powiedzmy, mniej” (fot. Sean Gallup/Getty Images)

– Łatwiej jest mieć pracę na pół etatu niż pracę w pełnym wymiarze godzin. Przewodniczący Komisji to 18 godzin dziennie. Przewodniczący Rady Europejskiej? Mniej, powiedzmy, mniej – powiedział przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker o funkcji, którą pełni Donald Tusk. Juncker udzielił wywiadu dla brukselskiego portalu Politico.

Politycy UE otrzymali podwyżki. Donald Tusk zarobi tyle co Jean-Claude Juncker

Donald Tusk otrzymał 550 euro podwyżki i zarabiać będzie 32 700 euro miesięcznie. To oznacza, że otrzyma taką samą kwotę jak szef Komisji...

zobacz więcej

W rozmowie pojawił się m.in. temat szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska, z którym – jak się ocenia – Juncker ma napięte stosunki. Polityk zdradził, że w 2014 r., kiedy obejmował swój urząd, wolał stanowisko, które przypadło Tuskowi.

– Jestem człowiekiem kompromisu. Dobrze jest składać propozycje, dobrze mieć wiele inicjatyw, ale jako przewodniczący Komisji Europejskiej, nie jesteś tym, kto o nich decyduje. Robią to Rada ministrów UE, Rada Europejska – stwierdził. Zasugerował jednocześnie, że wolałby być mniej obciążonym pracą, a takie jest – jego zdaniem – stanowisko szefa Rady Europejskiej.

– Łatwiej jest mieć pracę na pół etatu niż pracę w pełnym wymiarze godzin. Przewodniczący Komisji to 18 godzin dziennie. Przewodniczący Rady Europejskiej? Mniej, powiedzmy, mniej – powiedział Juncker.

źródło:

Zobacz więcej