RAPORT

Pogarda

Mamed Ch. usłyszał zarzuty. Śledczy dołożyli „podpalenia aut i znieważenie policjantów”

Mamed Ch. to były zawodnik MMA (fot. arch.PAP/Tomasz Waszczuk)
Mamed Ch. to były zawodnik MMA (fot. arch.PAP/Tomasz Waszczuk)

Najnowsze

Popularne

Podżeganie do podpalenia dwóch samochodów, znieważenie policjantów, naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy – to kolejne zarzuty obciążające Mameda Ch. (K.), jak ustalił portal tvp.info. Byłemu gwiazdorowi MMA zarzucono także paserstwo wyłudzonych w Czechach luksusowych samochodów. Podejrzanemu grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Wyłudzenie z subwencji MEN. CBA zatrzymało właścicielkę sieci szkół

Funkcjonariusze CBA zatrzymali właścicielkę sieci szkół, działających w kilku województwach – ustalił portal tvp.info. Sprawa dotyczy podejrzenia...

zobacz więcej

Jak dowiedział się portal tvp.info, najpoważniejszym zarzutem obciążającym Mameda Ch., poza paserstwem, jest „sprawstwo kierownicze do podpalenia dwóch samochodów”. Na razie śledczy nie chcą ujawnić, o co dokładnie chodziło – czy był to np. element porachunków przestępczych.

Kolejne zarzuty dotyczą m.in. znieważenia funkcjonariuszy policji w Warszawie i „stosowanie przemocy wobec funkcjonariuszy i naruszenie nietykalności cielesnej”. Do tego czynu miało dojść w październiku 2018 r. w Olsztynie. Oskarżony miał zmusić policjantów do zaniechania zatrzymania i przymusowego doprowadzenia innej osoby.

Prokuratura skieruje do sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Śledztwo, w którym jednym z podejrzanych jest Ch., prowadzi od półtora roku Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach. Prokuratorzy z „pezetów” zebrali dowody, że Ch. jest zamieszany w paserstwo luksusowych samochodów, które kupował w Czechach od grup przestępczych zajmujących się m.in. wyłudzaniem samochodów z wypożyczalni.

BOA o świcie

Do zatrzymania byłego mistrza mieszanych sportów walki doszło we wtorek o 6 rano. Ujęli go w jego domu na Warmii i Mazurach, funkcjonariusze Biura Operacji Antyterrorystycznych. „Na polecenie prokuratora Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach funkcjonariusze zatrzymali Mameda Ch. w sprawie paserstwa luksusowych samochodów” – poinformowała w oświadczeniu przesłanym portalowi tvp.info rzeczniczka Prokuratury Krajowej.

„Pojazdy były nabywane na terenie Czech. Wśród luksusowych samochodów znajdowały się Porsche Panamera, Range Rover Evoque, BMW M6, BMW serii 7” – poinformowała Ewa Bialik.

Ch. to pochodzący z Czeczenii Polak, który walczył w MMA w latach 2009-18. Stoczył 42 walki, z których 34 wygrał. Karierę sportową zakończył w grudniu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej