Wyłudzenie z subwencji MEN. CBA zatrzymało właścicielkę sieci szkół

Funkcjonariusze CBA zatrzymali właścicielkę sieci szkół, działających w kilku województwach – ustalił portal tvp.info. Sprawa dotyczy podejrzenia wyłudzenia co najmniej 75 tys. zł z subwencji Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Korupcja w Poczcie Polskiej. CBA zatrzymało 11 osób

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali 11 osób podejrzanych o korupcję przy zamówieniach publicznych na kwotę ponad 30 mln zł. Były...

zobacz więcej

Fakt zatrzymania potwierdził w rozmowie z portalem tvp.info Temistokles Brodowski, rzecznik Biura.

Agenci na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Przemyślu dokonali zatrzymania mieszkanki Kielc, właścicielki sieci szkół licealnych i policealnych, która swoje filie ma w województwach podkarpackim, małopolskim, świętokrzyskim i śląskim.

– W trakcie prowadzonego postępowania przygotowawczego zebrano materiał wskazujący na przedkładanie do organów samorządowych, będącymi dysponentami MEN, dokumentacji poświadczającej nieprawdę – informuje rzecznik.

Chodzi m.in. o podanie nieprawdziwej liczby osób będących słuchaczami zajęć oraz ich indywidualnego uczestnictwa w takich zajęciach.

Jak ustalili śledczy, wyłudzono kwotę co najmniej 75 tys. zł. Zatrzymana kobieta usłyszy w siedzibie prokuratury zarzuty karne.

CBA zwraca się także do osób, które posiadają wiedzę w zakresie wytwarzania nierzetelnej dokumentacji w związku z powyższą sprawą. Osoby te proszone są o kontakt z rzeszowską delegaturą Biura do 28 czerwca br.

– Sprawa ma charakter rozwojowy. Możliwe są kolejne zatrzymania – informuje Brodowski.

źródło:
Zobacz więcej