Kukiz’15 coraz bliżej PSL? „Warto budować trzeci blok”

Kukiz’15 może zawrzeć sojusz z PSL (fot. arch. PAP/Archiwum Damir Sencar/Jakub Kamiński)

Polskie Stronnictwo Ludowe rozmawia z Kukiz’15 ws. sojuszu w ramach Koalicji Polskiej – potwierdził poseł ugrupowania Pawła Kukiza Piotr Apel. Zaznaczył, że „warto budować centrum, trzeci blok pomiędzy lewicową Platformą a prawicowym PiS”.

PSL po Radzie Naczelnej: Nowa koalicja i kolejny pomysł na 500+

Władysław Kosiniak-Kamysz po posiedzeniu Rady Naczelnej Stronnictwa przedstawił propozycje programowe PSL. Zaproponował m.in. rozszerzenie programu...

zobacz więcej

– Jeśli Kukiz’15 kiedykolwiek i z kimkolwiek wejdzie w sojusze, to będzie to sojusz programowy, nie sojusz po wygraną czy sojusz personalny – powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Apel.

– Warto budować centrum, trzeci blok pomiędzy lewicową Platformą Obywatelską a prawicowym PiS, bo zbudowanie w miarę silnego bloku centrowego spowoduje, że nasze postulaty mogą być realizowane. Będziemy stanowić ten język uwagi, który będzie mógł decydować – dodał poseł.

Apel zaznaczył jednak, że „jeszcze sojuszu politycznego z PSL nie zawiązujemy”.

– Rozmawiamy o kwestiach programowych, tych rzeczach, w których się zgadzamy i to jest dla nas kluczowe, najważniejsze – podkreślił.

PSL zapowiedziało budowę Koalicji Polskiej po wyborach do Parlamentu Europejskiego. Ludowcy startowali w nich jako Koalicja Europejska wspólnie z PO, Nowoczesną, SLD i Zielonymi.

źródło:
Zobacz więcej