Sylwester Tułajew nowym wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji

Tułajew będzie sprawował pieczę nad departamentem teleinformatyki, spraw obywatelskich, zezwoleń i koncesji (fot. arch. PAP/Wojciech Pacewicz)

Premier Mateusz Morawiecki powołał Sylwestra Tułajewa na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji – poinformował resort.

Sebastian Kaleta wiceministrem sprawiedliwości i szefem Komisji Weryfikacyjnej

Sebastian Kaleta został nowym wiceministrem sprawiedliwości i przewodniczącym Komisji Weryfikacyjnej – poinformował resort na Twitterze. Kaleta...

zobacz więcej

Poseł na Sejm z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Sylwester Tułajew zastąpi Pawła Majewskiego na stanowisku sekretarza stanu w MSWiA. Akt powołania został wręczony przez minister Elżbietę Witek.

Jak poinformował resort, we wtorek podczas posiedzenia Komitetu Sterującego projektem e-dowód przyjęto raport końcowy, podsumowujący pracę nad nim. Komitet przyjął również w raporcie rekomendacje, których wdrożenie przyczyni się do usprawnienia realizacji projektów w resorcie. Wśród rekomendacji jest dalszy rozwój Biura Projektów. Mają się one przyczynić do skuteczniejszej realizacji koncepcji administracji publicznej. Przyjęcie raportu końcowego bezpośrednio wiązało się z zakończeniem misji w ministerstwie przez Pawła Majewskiego.

Nowy sekretarz stanu w MSWiA będzie sprawował pieczę nad departamentem teleinformatyki, spraw obywatelskich, zezwoleń i koncesji. Przejmie także nadzór nad Centrum Personalizacji Dokumentów.

źródło:

Zobacz więcej