RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Premier Morawiecki laureatem nagrody Biało-Czerwonych Róż

– Bardzo dziękuję za tę piękną nagrodę i czuję, że jest to nagroda dla wielu osób, z którymi dane mi było pracować tak blisko nad tym, żeby spełnić cząstkę marzeń, które mieliśmy kilka lat temu – powiedział premier Mateusz Morawiecki, odbierając we wtorek nagrodę Biało–Czerwonych Róż portalu wPolityce.pl.

Prezes PiS laureatem Biało-Czerwonych Róż wPolityce.pl

W Warszawie odbyła się uroczysta gala z okazji 8. rocznicy powstania portalu wPolityce.pl Podczas uroczystości wręczono statuetkę Biało-Czerwonych...

zobacz więcej

– Przyjaciele wolnego słowa, przyjaciele Polski, jestem bardzo wzruszony, bardzo dziękuję za tę piękną nagrodę i czuję, że jest to nagroda dla wielu osób, z którymi dane mi było pracować tak blisko nad tym, żeby spełnić cząstkę marzeń, które mieliśmy kilka lat temu – powiedział premier Mateusz Morawiecki, odbierając nagrodę podczas uroczystej gali.

– Chciałem szczególnie pogratulować portalowi wPolityce.pl tych dziewięciu lat. To były trudne lata. Od dziewięciu lat walczycie o prawdę, o wolność, o sprawiedliwość – dodał szef rządu.

– Jestem przekonany, że nie byłoby dobrej zmiany, nie byłoby też zwycięstwa 2015 roku bez was, kochani, bez waszej uporczywej wiary w zwycięstwo – zwrócił się do założycieli wPolityce.pl premier Morawiecki. – Od dziewięciu lat walczycie o prawdę, wolność, sprawiedliwość – powiedział, dodając, że to były bardzo trudne lata.

– Przez długie lata, dekady III Rzeczypospolitej scena medialna była zabetonowana. Jacek i Michał (Karnowscy) przyczynili się do zasadniczego rozszczelnienia tego zacementowanego układu zamkniętego – powiedział premier.

Karnowskim i uczestnikom gali szef rządu życzył, „żeby nie było za spokojnie, żeby nie było spokoju, bo Norwid mówił, że kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna”. – Jeszcze jest wiele plam, obszarów do odkrycia, wiele miejsc, w których walka o prawdę, o silną Polskę musi się zaznaczyć. Tego chciałem państwu życzyć. Życzę, żeby Polska była taka, o jakiej marzymy. Wielka i silna – dodał premier po otrzymaniu nagrody.

źródło:
Zobacz więcej