Pierwsze elektryczne pociągi polskiej produkcji u zachodnioeuropejskiego przewoźnika

Kupione przez Włochów impulsy 2 to trójczłonowe EZT o prędkości konstrukcyjnej 120 km/h, posiadające 175 miejsc do siedzenia (fot. newag.pl)

Ferrovie del Sud Est (Koleje Południowo-Wschodnie), operujący w Apulii przewoźnik należący do grupy Włoskich Kolei Państwowych (Ferrovie dello Stato Italiane) odebrał pierwsze dwa impulsy wyprodukowane przez nowosądecki Newag. Są to pierwsze elektryczne pociągi wyprodukowane w Polsce, które będą użytkowane przez zachodnioeuropejskiego przewoźnika.

Właściciel Newagu: w przetargu Tramwajów Warszawskich ktoś musiał popełnić błąd

– Jeżeli różnica wynosi pół miliarda złotych, to ktoś musiał popełnić błąd: albo jedna oferta jest zbyt wysoka, albo druga zbyt niska. Wydaje mi...

zobacz więcej

FSE zamówiła w nowosądeckim Newagu 11 impulsów z opcją dokupienia kilku kolejnych. W uroczystości przekazania dwóch pierwszych egzemplarzy, która odbyła się na dworcu w Bari, uczestniczył zarząd Newagu, burmistrz Bari, przedstawiciel władz Apulii, oraz prezes FSE

Elektryczne zespoły trakcyjne z Nowego Sącza od 17 września 2019 r. mają obsługiwać zmodernizowaną linię Bari – Putignano długości 48 km. Przedtem służby utrzymaniowe mają zostać przeszkolone w obsłudze nowych pojazdów.

Jak podkreślił prezes Newagu Zbigniew Konieczek, dla firmy kontrakt to milowy krok, bowiem impulsy dla FSE to pierwsze pociągi elektryczne wyprodukowane w Polsce, które będą jeździły we Włoszech.

Impulsy 2 dla apulijskiego przewoźnika to trójczłonowe elektryczne zespoły trakcyjne, o długości 59 m, posiadające 175 miejsc do siedzenia. Prędkość konstrukcyjna pociągów wynosi 120 km/h.

źródło:
Zobacz więcej