Wypadek na hulajnodze elektrycznej. Mężczyzna nie żyje

Osobom jeżdżącym w Paryżu hulajnogami elektrycznymi po chodnikach grozi mandat w wysokości 135 euro (fot. Chesnot/Getty Images)

25-latek, który w poniedziałek wieczorem poruszał się po Paryżu na hulajnodze elektrycznej, został potrącony na Montmarte przez ciężarówkę i zmarł w szpitalu w wyniku odniesionych ran – podały we wtorek francuskie media.

Hulajnogą jak na rowerze. Resort porządkuje przepisy

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk i wiceminister Rafał Weber zaprezentowali propozycję zmian w prawie, które unormują status urządzeń...

zobacz więcej

Elektryczne hulajnogi, których liczbę w Paryżu szacuje się na 20 tys., stały się – jak pisze agencja AFP – prawdziwym utrapieniem dla merostwa, gdyż brakuje odpowiednich przepisów prawnych dotyczących tego coraz bardziej popularnego środka lokomocji.

Aby położyć kres uciążliwościom spowodowanym przez hulajnogi elektryczne, Francja wprowadzi od września nowe ustawodawstwo zakazujące jazdy hulajnogami elektrycznymi po chodnikach.

Już obecnie w Paryżu osobom jeżdżącym nimi po chodnikach grozi mandat w wysokości 135 euro. Ma być też ograniczona prędkość poruszania się na elektrycznych hulajnogach, a jadące nimi dzieci do lat 12 będą musiały mieć na głowie kask.

źródło:

Zobacz więcej