Stanisław Gawłowski do dziennikarza TVP: Zaszczyt, że odwiedziła mnie „kurwizja”

Stanisław Gawłowski, b. sekretarz generalny PO (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)

Były sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej Stanisław Gawłowski pytany na konferencji prasowej o tzw. mapkę z sieci, w sposób obraźliwy zwrócił się do dziennikarza TVP3 Szczecin. – Wielki to dla mnie zaszczyt, że kurwizja mnie odwiedziła – powiedział poseł.

Mowa nienawiści przeciw wyborcom. Hejterskiego fejka opublikował sekretarz generalny PO

Sekretarz generalny PO Stanisław Gawłowski opublikował na Twitterze mapę pokazującą rzekomo odsetek przemocy domowej i alkoholizmu w gminach....

zobacz więcej

Mapkę, krążącą w internecie od początku czerwca, a będącą fake newsem sugerującym, że PiS wygrało wybory do PE w gminach obciążonych alkoholizmem i przemocą w rodzinie, opublikował na swoim profilu Gawłowski, po czym szybko ją usunął i przeprosił.

W poniedziałek dziennikarz TVP3 poprosił posła PO o komentarz w tej sprawie.

Wówczas Gawłowski, zanim odniósł się do interesującej dziennikarza sprawy, powiedział: „Wielki to dla mnie zaszczyt, że kurwizja mnie tutaj odwiedziła, telewizja reżimowa. Za wszystko możecie mnie pozywać do sądu”.

Podkreślił, że odpowie na pytanie „tym, którzy wydali panu tego typu polecenie”. – Niech pan tego nie ciągnie, nie warto – zwracał się do dziennikarza.

– Rzeczywiście popełniłem błąd, podałem mapkę z sieci dalej. Po dwóch godzinach dowiedziałem się, że to jest nieprawdziwa informacja. Skasowałem ją, powiedziałem, że to nieprawdziwa informacja, przeprosiłem za to – stwierdził Gawłowski.

Jak przypomina TVP3 Szczecin, Gawłowski oczekuje na proces sądowy. Prokuratura przedstawiła mu siedem zarzutów, w tym cztery korupcyjne. Zdaniem śledczych polityk Platformy przyjął łapówki o wartości ponad 700 tys. zł. Grozi mu nawet 15 lat więzienia.

źródło:
Zobacz więcej