Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Rekordowe wyniku portalu tvp.info w maju

Zanotowane wzrosty są efektem nie tylko interesujących tematów społecznych, ale także ciekawie tworzonych tematów life-stylowych (fot. TVP Info)

Według badań Gemius/PBI w maju portal tvp.info pobił kilka rekordów. Wzrosła nie tylko popularność, ale także zwiększyła się liczba odwiedzin za pomocą urządzeń mobilnych. Urosły również zasięgi portalu w mediach społecznościowych. - Redakcji dziękuję, a wszystkim Czytelnikom gorąco dziękuję za zainteresowanie - mówi szef portalu tvp.info, Samuel Pereira.

Pereira: Chcemy łączyć powagę portalu TVP z potrzebą liczby odsłon

zobacz więcej

Maj był rekordowym miesiącem jeśli chodzi o wzrost odbiorców portalu tvp.info. Dzięki naszym czytelnikom odnotowaliśmy o 19 proc. więcej realnych użytkowników w porównaniu do poprzedniego miesiąca oraz osiągnęliśmy najlepszy wyniki w historii portalu – 2,77 mln realnych użytkowników miesięcznie.

Padł także rekord w zakresie wykorzystania urządzeń mobilnych – ponad 60 proc. odbiorców korzystało z urządzeń przenośnych, co oznacza wzrost o 2 pkt. proc. w stosunku do kwietnia.

Zanotowane wzrosty są efektem nie tylko interesujących tematów społecznych (w tym wyborów), ale także ciekawie tworzonych tematów life-stylowych. Dużą popularność zapewniły nam m.in. własne materiały wideo, różnorodność tematów poruszanych przez portal oraz lepsza integracja z telewizją TVP Info. Zauważalny jest również wzrost bezpośrednich wejść na portal.

Rekordowemu wzrostowi odwiedzin towarzyszy zwiększenie zasięgów w mediach społecznościowych o 8 proc. – wynika z wewnętrznych statystyk. Liczba wzmianek o marce tvp.info w mediach społecznościowych (wg pomiaru Brand24) to w tej chwili około 330 mln – z czego większość na Twitterze.

źródło:
Zobacz więcej