Areszt dla mężczyzny, który ugodził nożem księdza

Wczoraj Zygmunt W. usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu dożywocie (fot. PAP/Aleksander Koźmiński)

Na trzy miesiące aresztował wrocławski sąd 56-letniego Zygmunta W., który w poniedziałek rano w centrum Wrocławia ugodził nożem księdza. Prokuratura postawiła mężczyźnie zarzuty usiłowania zabójstwa duchownego, za co grozi mu dożywocie.

Zaatakował nożem księdza. „Wcześniej rozmawiał z nim o pedofilii”

Wrocławscy policjanci zatrzymali bezdomnego mężczyznę, który w poniedziałek ranił nożem księdza przed kościołem we Wrocławiu. Jak nieoficjalnie...

zobacz więcej

Podczas wyprowadzania z posiedzenia sądu W. powiedział dziennikarzom, że nie żałuje tego, co zrobił i że nie znał ranionego księdza.

– Sąd uwzględnił wniosek prokuratury i aresztował podejrzanego na trzy miesiące – powiedział prok. Sebastian Chudaszek z Prokuratury Rejonowej dla Wrocławia Śródmieście.

Do napaści na księdza doszło na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu. Mężczyzna podszedł do duchownego, rozpoczął z nim rozmowę, następnie ugodził go nożem. Został zatrzymany przez przechodniów i przekazany policji.

Sprawca zadał duchownemu jeden cios nożem w okolice klatki piersiowej. Podczas oględzin miejsca zdarzenia został zabezpieczony nóż, którym posłużył się napastnik – mówiła rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prok. Justyna Pilarczyk. Jak dodała, Zygmunt W. przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu i złożył wyjaśnienia.

Rannego księdza przewieziono do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, gdzie był operowany. Rzeczniczka tej placówki poinformowała, że 48-letni pacjent dobrze zniósł operację. Jest w stanie stabilnym, niezagrażającym życiu.

źródło:

Zobacz więcej