RAPORT

Pogarda

Mamed Chalidow zatrzymany przez antyterrorystów

Najnowsze

Popularne

Były zawodnik MMA Mamed Chalidow (Khalidov) został zatrzymany na Warmii i Mazurach przez Biuro Operacji Antyterrorystycznych. Chodzi o sprawę legalizacji kradzionych samochodów. Zatrzymania dokonano na zlecenie Prokuratury Krajowej.

Korupcja w Poczcie Polskiej. CBA zatrzymało 11 osób

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali 11 osób podejrzanych o korupcję przy zamówieniach publicznych na kwotę ponad 30 mln zł. Były...

zobacz więcej

„Na polecenie prokuratora Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach funkcjonariusze zatrzymali Mameda K. w sprawie paserstwa luksusowych samochodów” – poinformowała w oświadczeniu przesłanym portalowi tvp.info rzeczniczka Prokuratury Krajowej.

Dodała, że zatrzymany po doprowadzeniu do prokuratury usłyszy zarzuty. Po ich ogłoszeniu prokurator podejmie decyzję w przedmiocie środków zapobiegawczych.

„W toku postępowania prokurator Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach ustalił, że pojazdy były nabywane na terenie Czech. Wśród luksusowych samochodów znajdowały się takie pojazdy jak Porsche Panamera, Range Rover Evoque, BMW M6, BMW serii 7” – informuje Bialik.

Dodała, że zatrzymanie K. przebiegało spokojnie, mężczyzna nie stawiał oporu. Przesłuchanie męzczyzny odbędzie się prawdopodobnie w środę w Katowicach.

To kolejne zatrzymanie w sprawie prowadzonej od stycznia 2018 r. Wcześniej do aresztu trafiły już cztery osoby.

Chalidow to pochodzący z Czeczenii Polak, który walczył w MMA w latach 2009-2018. Stoczył 42 walki, z których 34 wygrał. Karierę sportową zakończył w grudniu ubiegłego roku.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej