Gwałciciel z Chełmży 11 lat wcześniej w tym samym miejscu śmiertelnie pobił mężczyznę

Za śmiertelne pobicie w 2008 roku Adrian K. zamiast dożywocia otrzymał wyrok siedmiu i pół roku więzienia (fot. PAP/Tytus Żmijewski)

31-letni Adrian K. – który wczoraj usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i jest podejrzewany o uprowadzenie, bicie i brutalny gwałt młodej kobiety w Chełmży – 11 lat wcześniej, w tym samym miejscu pobił ze skutkiem śmiertelnym mężczyznę. Został wtedy skazany na 7,5 roku więzienia – informuje „Super Express”.

Ziobro o gwałcie w Chełmży: Za takie przestępstwa będzie grozić do 30 lat więzienia

– Gwałt ze szczególnym okrucieństwem będzie zagrożony karą do 30 lat pozbawienia wolności – przypomniał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro,...

zobacz więcej

Teraz Sąd Rejonowy w Toruniu postanowił – zgodnie z wnioskiem prokuratury – że 31-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Oskarżony mężczyzna był znany policji; jako nastolatek uczestniczył w bójkach i kradzieżach.

W 2008 r. był skazany za przestępstwo ciężkiego uszkodzenia ciała oraz udziału bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Wracając pijany z imprezy natknął się na Piotra K., zaatakował go, bił i kopał. Następnie podpalił jego ubrania. Mężczyzna zmarł w wyniku poniesionych obrażeń. Tragedia miała miejsce w pobliżu dworca, w którym kilka dni temu przetrzymywał porwaną kobietę. 30-latkę bił oraz brutalnie zgwałcił – teraz grozi mu dożywocie.

Jak opisuje „Super Express”, poszkodowana i porywacz znali się. Adrian K. chciał, by umówiła się z nim na randkę, a kiedy odmówiła – kilkakrotnie ją uderzył. Półprzytomną kobietę zaciągnął wieczorem w miniony czwartek do pustostanu obok dworca kolejowego w Chełmży. Tam bił kobietę, przypalał papierosami i ciął nożem. Kilkukrotnie miał ją również zgwałcić.

W ucieczce 30-latce pomógł pracownik pobliskiej myjni samochodowej.

W niedzielę minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro polecił Prokuraturze Krajowej objąć nadzorem śledztwo w tej sprawie. Tego samego dnia rano policja ujęła domniemanego sprawcę tych przestępstw.

Po zatrzymaniu podejrzanego Zbigniew Ziobro przypomniał, że po nowelizacji kodeksu karnego gwałt ze szczególnym okrucieństwem będzie zagrożony karą do 30 lat pozbawienia wolności.

źródło:
Zobacz więcej