RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Boniek: Obawiałem się meczu z Izraelem

Zwycięstwo reprezentacji Polski nad Izraelem było efektowne i jego rozmiary zaskoczyły prezesa PZPN Zbigniewa Bońka. – Strasznie obawiałem się tego meczu. Obchodzimy stulecie Związku, były nowe koszulki, a czasem w takich sytuacjach brakuje wyniku na boisku – przyznał w rozmowie z TVP.

Pokaz mocy Polaków. Piłkarskie święto na Narodowym!

zobacz więcej

– Nigdy z tego stadionu nasi kibice nie wychodzili smutni za mojej kadencji, kiedyś to się będzie musiało zdarzyć, teraz byłby to najgorszy dzień gdy się to mogło zdarzyć. Ale cieszymy się. Mamy 12 punktów i spokojnie gramy dalej – stwierdził.

– Cała drużyna grała taktycznie dość dobrze, często się wycofywali, czekali na przeciwnika, grali z kontry, wychodzili wysoko. W tym upale ciężko było grać w konkretnym rytmie, ale pokazaliśmy naszą przewagę – podkreślił Boniek.

W ocenie kapitana drużyny Roberta Lewandowskiego gol na 2:0 przesądził o zwycięstwie biało-czerwonych. – To była kropka nad „i”. Później wyluzowało się i były kolejne akcje, po których strzelaliśmy bramki – wskazał.

– Ważne było nie tylko zwycięstwo, ale i ilość bramek, bo tego nam ostatnio brakowało, choć i tak powinniśmy wyciągnąć wnioski z tego meczu, bo w ofensywie mamy dużo potencjału do wykorzystania – ocenił Lewandowski.

Dzięki zwycięstwu nad Izraelem 4:0 reprezentacja Polski umocniła się na prowadzeniu w tabeli grupy G. Gole oprócz Lewandowskiego strzelili Krzysztof Piątek, Kamil Grosiki i Damian Kądzior.
teraz odtwarzane
El. Euro 2020. Polska – Izrael 4:0. Robert Lewandowski: już nie mogę się doczekać następnych meczów

źródło:
Zobacz więcej