Stracił łapy w 40-stopniowym mrozie. Syberyjski kot dostał tytanowe protezy [WIDEO]

Właściciele kota twierdzą, że zwierzę jest świadome swojej sytuacji i nie próbuje pozbyć się protez (fot. YT/animallovers101)

Kot, który stracił cztery łapy na skutek 40-stopniowych mrozów w Tomsku na Syberii, znów może się normalnie poruszać. Lekarze wszczepili mu tytanowe protezy.

Bawił, choć sam był ponurakiem. Odszedł najsłynniejszy kot świata

Grumpy Cat – wywoływał u milionów ludzi uśmiech, choć sam był ponurakiem. To właśnie posępna mina stała się jego znakiem rozpoznawczym. Niestety –...

zobacz więcej

Ryzhik – bo tak nazywa się kot – został znaleziony w styczniu. W rany na kompletnie odmrożonych łapkach wdała się gangrena. Konieczna była amputacja.

Kot trafił do nowego właściciela, który zabrał go do kliniki specjalizującej się w produkowaniu protez. Tam udało się opracować dla niego nowe łapy.

Ryzhik jest prawdopodobnie jedynym kotem w Rosji, który ma aż cztery protezy.

„Kończyny są w pełni połączone ze skórą i kością. Część kończyny, która wchodzi do wnętrza ciała, jest gąbczasta, a w środku rośnie tkanka kostna” – powiedział Siergiej Gorszkow, chirurg, który przeprowadzał operację.

Właściciele kota twierdzą, że jest on świadomy swojej sytuacji i nie próbuje pozbyć się protez.

Na opublikowanym filmie widać, że porusza się on jeszcze dosyć nieśmiało, jednak jak podkreślają lekarze, z biegiem czasu zwierze w pełni się przyzwyczai.

źródło:
Zobacz więcej