Eliminacje Euro 2020: Wysoka wygrana Polaków z Izraelem

Euro 2020 - Grupa G - Polska przeciwko Izraelowi - Stadion Narodowy Warszawa (fot. REUTERS/Kacper Pempel)

Reprezentacja Polski wygrała na PGE Narodowym w Warszawie z Izraelem 4:0 (1:0) w eliminacjach mistrzostw Europy. W 35. minucie bramkę zdobył Krzysztof Piątek. W 56. minucie prowadzenie z rzutu karnego podwyższył Robert Lewandowski, a trzy minuty później świetnym strzałem popisał się Kamil Grosicki. Czwartego gola dołożył w 84. minucie Damian Kądzior, dla którego było to pierwsze trafienie w narodowych barwach. Biało-Czerwoni z kompletem zwycięstw w grupie G mają już 5 pkt przewagi nad drugą reprezentacją Izraela.

Futbol na „nie”. Piątek znów uratował Polaków

Dwie wiadomości: dobra i zła. Dobra: Polacy pokonali Macedonię (1:0) i zrobili kolejny duży krok w stronę mistrzostw Europy. Zła: z taką grą na...

Skład reprezentacji Polski: Łukasz Fabiański – Tomasz Kędziora, Kamil Glik, Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński – Kamil Grosicki (77. Damian Kądzior), Grzegorz Krychowiak, Mateusz Klich (75. Jacek Góralski), Piotr Zieliński – Robert Lewandowski, Krzysztof Piątek (73. Arkadiusz Milik).

Skład reprezentacji Izraela: Ariel Harush – Eli Dasa, Loai Taha, Shiran Yeini, Omri Ben Harush – Nir Biton (82. Hatem Abd Elhamed), Bibras Natcho, Beram Kayal (56. Almog Cohen), Manor Solomon (72. Dia Saba), Dor Peretz – Eran Zahavi.

Bramki: Piątek (35.), Lewandowski (56. – k.), Grosicki (59.), Kądzior (84.).

Żółte kartki: Krychowiak (26.), Zahavi (40.), Natcho (45.).