RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rosyjska policja zatrzymała złodziei diamentów na gorącym uczynku

Podejrzani zostali przyłapani na gorącym uczynku, kiedy usiłowali skraść kolejną partię diamentów o wartości 340 tys. dolarów (fot. Alexander Ryumin\TASS/Getty Images)

Rosyjska policja odkryła skradzione diamenty warte około 3 mln dolarów i ponad 2,5 mln dolarów w gotówce w domach członków przestępczej siatki działającej w sortowni i dziale wyceny diamentowego koncernu Ałrosa. To największy producent surowych diamentów na świecie pod względem masy mierzonej w karatach.

Diamenty żyją dzięki obcowaniu z człowiekiem

Pierścionek z diamentem za 5 mln franków szwajcarskich? W biżuterię inwestują kolekcjonerzy, którzy często są osobami prywatnymi. Co ciekawe, tak...

zobacz więcej

Rywalem największego sprzedawcy surowych diamentów pod względem wartości jest koncern De Beers.

Rosyjscy śledczy podali, że aresztowano trzy osoby. Jedna z nich to pracownica Ałrosy, która stała na czele szajki.

Podejrzani zostali przyłapani na gorącym uczynku, kiedy usiłowali skraść kolejną partię diamentów o wartości 340 tys. dolarów – podała FSB.

Podczas przeszukania domów podejrzanych znaleziono ponad 500 diamentów w różnych kształtach i kolorach, dolary oraz wyroby jubilerskie znanych marek takich jak Tiffany i Dior, w tym 30 wysadzanych brylantami zegarków i firmowe pudełka na biżuterię.

W zeszłym roku w Ałrosie produkcja diamentów wyniosła 36,7 mln karatów. W pierwszych pięciu miesiącach tego roku sprzedaż diamentów była mniejsza w kategoriach wartości o około 700 mln dolarów w porównaniu do tego samego okresu w zeszłym roku.

źródło:

Zobacz więcej