Na meczu z Izraelem Polacy w koszulkach nowego wzoru. Okazja – stulecie PZPN [WIDEO]

W ciągu stu lat stroje reprezentacji zmieniały się kilkakrotnie (fot. TVP Sport)

W koszulkach upamiętniających 100. rocznicę powstania Polskiego Związku Piłki Nożnej wystąpią Polacy podczas meczu z Izraelem. Zostanie on rozegranych w ramach grupy G kwalifikacji piłkarskich mistrzostw Europy na stadionie PGE Narodowym w Warszawie, a rozpocznie się o 20:45, 10 czerwca 2019 r.

PZPN przekaże koszulkę kuzynowi zdobywcy pierwszej bramki dla reprezentacji

Przed poniedziałkowym meczem eliminacji mistrzostw Europy Polska – Izrael, przedstawiciele PZPN przekażą koszulkę z podpisami kadrowiczów kuzynowi...

zobacz więcej

– Z przodu koszulka jest symetrycznie podzielona na białą i czerwoną stronę. Czerwona strona to ta, na której się znajduje orzeł. Rękawy są białe i całe plecy są również białe, z czerwonym numerem i czerwonym nazwiskiem zawodnika. Do tego komplet stroju będzie uzupełniony o białe skarpetki i białe getry – mówił rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski, opisując wygląd nowych strojów.

Zdaniem Kwiatkowskiego nowe koszulki będą gratką dla kolekcjonerów.

– Liczba tych koszulek jest limitowana. Nie dlatego, że nie udało się ich zrobić więcej. Z uwagi na to, że to rok jubileuszowy, jest tych koszulek 1919, ponieważ w 1919 r. powstał PZPN – powiedział rzecznik Związku.

Koszulki będą w sprzedaży od 11 czerwca i tylko nieliczni będą mieli szansę taką koszulkę zdobyć.Biało-Czerwoni prowadzą z tabeli grupy G z dorobkiem 9 punktów. Drugie miejsce zajmuje Izrael (7 pkt.), a trzecie Macedonia Płn. (4 pkt.).

źródło:
Zobacz więcej