RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

MSZ: grzywna dla 160 polskich pseudokibiców w Macedonii

Karę wobec kibiców orzeczono za udział w bójce (fot. REUTERS/Ognen Teofilovski)

Z 220 polskich kibiców zatrzymanych w weekend w Skopje 160 osób otrzymało zarzut i karę grzywny za udział w bójce. 140 spośród nich już zapłaciło kary i odebrało dowody tożsamości - poinformowała rzeczniczka Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ewa Suwara.

Zamieszki z udziałem polskich pseudokibiców w Macedonii. Niektórzy bili się między sobą

Macedońska policja poinformowała, że zatrzymała łącznie 223 polskich kibiców piłkarskich, którzy przyjechali do Skopje mecz eliminacji mistrzostw...

zobacz więcej

– W piątek wieczór zostało zatrzymanych 220 osób, z czego 60 zostało zwolnionych po wstępnym przesłuchaniu przez policję – oświadczyła Suwara

– 160 miało przedstawiony zarzut i została im orzeczona kara grzywny za udział w bójce. Z tych 160 osób 140 zapłaciło orzeczoną grzywnę, odebrało dowody tożsamości i ich sytuacja prawna została wyjaśniona – powiedziała rzeczniczka Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Jak mówiła, resort nie ma informacji o sytuacji pozostałych 20 osób, wobec których została orzeczona kara grzywna i które tej grzywny jak dotąd nie zapłaciły. Podkreśliła, że konsul jest w kontakcie w miejscowymi władzami i monitoruje sytuację na bieżąco.

Suwara dodała, że ze względu na dużą liczbę zatrzymanych został powołany sztab kryzysowy, w skład którego weszli przedstawiciele miejscowej policji, sądu, prokuratury, a także polskie służby konsularne i tłumacze.

Świetne wejście Krzysztofa Piątka przesądziło! Polacy wygrywają z Macedonią Północną

Reprezentacja Polski wygrała w Skopje z Macedonią Północną 1:0 (0:0) w eliminacjach piłkarskich mistrzostw Europy. Zwycięską bramkę na początku...

zobacz więcej

Macedońska policja poinformowała w sobotę, że zatrzymała grupę polskich kibiców piłkarskich, którzy przyjechali do Skopje na piątkowy mecz w eliminacjach mistrzostw Europy. Przed spotkaniem doszło do starć na ulicach miasta.

W oświadczeniu policji wyjaśniono, że duża grupa Polaków walczyła między sobą w jednym z miejskich parków. Z materiałów opublikowanych przez lokalne media wynika, że policjanci musieli również interweniować w kawiarniach i na ulicach miasta.

Polacy wygrali z Macedonią Północną 1:0 i z kompletem dziewięciu punktów prowadzą w tabeli grupy G kwalifikacji Euro 2020. W poniedziałek w Warszawie podejmą zajmujący drugie miejsce Izrael, który ma dwa punkty mniej.

źródło:

Zobacz więcej