RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Sebastian Kaleta wiceministrem sprawiedliwości i szefem Komisji Weryfikacyjnej

Sebastian Kaleta zasiada w Komisji Weryfikacyjnej od 25 maja 2017 roku (fot. arch. PAP/Paweł Supernak)

Sebastian Kaleta został nowym wiceministrem sprawiedliwości i przewodniczącym Komisji Weryfikacyjnej – poinformował resort na Twitterze. Kaleta zastąpi Patryka Jakiego, który został wybrany do Parlamentu Europejskiego.

Kaleta: W PE będę walczył o upamiętnienie żołnierzy podziemia antykomunistycznego

Deklaruję, że w Parlamencie Europejskim będę czynił wszelkie starania o upamiętnienie żołnierzy podziemia antykomunistycznego – zapowiedział...

zobacz więcej

Zgodnie z ustawą szefem komisji badającej nieprawidłowości przy reprywatyzacji stołecznych nieruchomości może zostać sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości bądź Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Sebastian Kaleta zasiada w Komisji Weryfikacyjnej od 25 maja 2017 r. Dotychczas był jej wiceprzewodniczącym.

Wcześniej pracował m. in. jako rzecznik prasowy ministra sprawiedliwości. W zeszłorocznych wyborach samorządowych został wybrany na radnego miasta stołecznego Warszawy.

– Na wniosek ministra Zbigniewa Ziobry premier Mateusz Morawiecki powołał Sebastiana Kaletę na funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości i na przewodniczącego Komisji Weryfikacyjnej – czytamy na oficjalnym koncie resortu sprawiedliwości.

źródło:
Zobacz więcej