RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Jarosław Kaczyński: PiS gwarantuje, że w Polsce nie będzie podatku katastralnego

Najnowsze

Popularne

– Prawo i Sprawiedliwość gwarantuje, że w Polsce nie będzie podatku katastralnego. Wprowadzenie go doprowadziłoby do wywłaszczenia ogromnej części Polaków z wszelkiego rodzaju własności odnoszących się do nieruchomości – zadeklarował prezes partii Jarosław Kaczyński.

Podatek katastralny – nowy pomysł fundacji Sorosa

„Podatek od nieruchomości ściśle powiązany z wartością rynkową nieruchomości, a nie z jej powierzchnią, jako docelowo najważniejsze źródło dochodów...

zobacz więcej

– To jest instytucja co prawda znana w różnych krajach i mająca swoją historię, ale instytucja, która w polskich warunkach, gdyby ją wprowadzić na poważnie, doprowadziłaby po prostu do wywłaszczenia z wszelkiego rodzaju własności nieruchomości ogromnej części Polaków – ostrzegł lider Prawa i Sprawiedliwości.

Podkreślił, że wprowadzenie tego podatku mogłoby doprowadzić do spadku wartości i wyprzedaży nieruchomości przez wielu, zwłaszcza mniej zamożnych Polaków, a przez to przejęcia własności przez „pewną grupę społeczną, a także być może przez elementy zewnętrzne”.

– Jest to całkowicie nie do przyjęcia, my chcemy zapewnić, że my w żadnym przypadku takiego podatku nie wprowadzimy i uważamy, że ci, którzy chcą go wprowadzić, nie mają pojęcia o tym, co chcą zrobić – ocenił Jarosław Kaczyński.

– A jest także druga możliwość, że mianowicie właśnie chcą przeprowadzić taką operację, o której mówiłem – zaznaczył.

– Prawo i Sprawiedliwość gwarantuje, że takiego podatku w Polsce nie będzie – podkreślił prezes partii.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej