RAPORT

Tusk kontra Tusk

Zaatakował nożem księdza. „Wcześniej rozmawiał z nim o pedofilii”

Kościół pw. Najświętszej Marii Panny we Wrocławiu (fot. PAP/Aleksander Koźmiński)
Kościół pw. Najświętszej Marii Panny we Wrocławiu (fot. PAP/Aleksander Koźmiński)

Wrocławscy policjanci zatrzymali bezdomnego mężczyznę, który w poniedziałek ranił nożem księdza przed kościołem we Wrocławiu. Jak nieoficjalnie ustalił portal tvp.info, przed atakiem napastnik rozmawiał z kapłanem o „problemach współczesnego Kościoła” i pedofilii wśród duchownych.

Nożownik zaatakował księdza we wrocławskim kościele

We wrocławskim kościele nożownik zaatakował księdza, który zmierzał do ołtarza, by odprawić mszę św. Duchowny z obrażeniami został przewieziony do...

zobacz więcej

Ze wstępnej relacji świadków wynika, że zatrzymany mężczyzna chwilę przed atakiem rozmawiał z księdzem, a następnie ugodził duchownego nożem. Do zdarzenia doszło przed tamtejszym kościołem parafialnym pw. Najświętszej Maryi Panny na Piasku.

Jak ustalił portal tvp.info, ze źródeł zbliżonych do sprawy, agresor przed atakiem dyskutował z kapłanem o m.in. przypadkach molestowania seksualnego i pedofilii w Kościele.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 57-latek podszedł do księdza, chwilę z nim rozmawiał, a następnie ugodził go nożem.

Mężczyzna został ujęty przez świadków zdarzenia i przekazany policji. Agresor trafił do komisariatu, gdzie obecnie jest przesłuchiwany. Poszkodowany duchowny jest przytomny, został przewieziony do jednego z miejscowych szpitali, gdzie został poddany operacji.

Wrocławska policja wspólnie z prokuraturą wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia. Mundurowi zabezpieczyli m.in. nóż, którym posługiwał się sprawca.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej