Reprezentacja Izraela zamieściła zdjęcie z Warszawy. Muzeum Auschwitz prostuje

Reprezentacja Izraela w Warszawie (fot. tt/@ISRAELFA)

Piłkarska reprezentacja Izraela, która zagra w poniedziałek mecz z Polakami, zamieściła zdjęcie przed Pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie. „Ważne jest, by pamiętać, że Warszawa jest miastem dwóch antyniemieckich powstań„ – skomentowało fotografię Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Tak grać nie możemy... Oceny Polaków po meczu z Macedonią

Mecz z gatunku: „do zapomnienia”. Polacy wygrali z Macedonią (1:0), ale dobry poziom prezentowali co najwyżej przez kilka minut. Błysnął...

zobacz więcej

W czwartej kolejce eliminacji mistrzostw Europy 2020 zmierzą się reprezentacje Polski i Izraela. Spotkanie na PGE Narodowym rozpocznie się o godz. 20.45.

Izraelczycy przybyli już do Polski. Reprezentacja zwiedziła Warszawę. Na oficjalnym Twitterze reprezentacji Izraela zamieszczono zdjęcie piłkarzy, zrobione przed Pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie.

„Reprezentacja Izraela przy pomniku Powstania Warszawskiego” – podpisano zdjęcie.

Wpis skomentowało Muzeum Auschwitz-Birkenau. Podziękowano za „symboliczny gest pamięci” i zauważono, że ten pomnik jest na pamiątkę powstania w warszawskim gettcie z 1943 r. „Powstanie Warszawskie wybuchło w sierpniu 1944 r. Ważne, by pamiętać, że Warszawa jest miastem dwóch antyniemieckich powstań” – napisano. Oba zespoły przystąpią do tej rywalizacji po piątkowych zwycięstwach. Biało-Czerwoni wygrali w Skopje z Macedonią Północną 1:0, a Izrael pokonał na wyjeździe Łotwę 3:0.

Po trzech spotkaniach w grupie G eliminacji mistrzostw Europy Polacy mają komplet punktów i żadnej straconej bramki. Wiceliderem jest Izrael – 7 pkt.

źródło:
Zobacz więcej