Święto miłośników lotnictwa w Świdniku [GALERIA]

W festiwalu wzięło udział około 20 tysięcy osób (fot. Twoje Info/Świdnik Air Festival)

Upał nie odstraszył ani publiczności, ani gwiazd pokazów, które odbyły się w ramach Świdnik Air Festival. – 46 załóg spędziło 620 minut w locie i zaprezentowało swoje umiejętności podczas drugiej edycji pokazów lotniczych na festiwalu – powiedziała portalowi tvp.info Agnieszka Kalinowska, rzecznik prasowy Świdnik Air Festiwal. Impreza dla fanów lotnictwa odbyła się w ten weekend.

Wesoło i bojowo w Lipnie

Zapraszamy do Lipna na I Zlot Pojazdów Militarnych i Terenowych. W programie wiele atrakcji m.in. przejazdy bojowymi wozami, koncerty i pokazy krav...

zobacz więcej

– Na niebie zagościło kilkadziesiąt statków powietrznych i najlepsi piloci. Swoje umiejętności zaprezentowała m.in. członkini Śmigłowcowej Kadry Narodowej 24-letnia Maria Muś. Jedna z niewielu w Polsce kobiet pilotek, która otrzymała brązowy medal w Śmigłowcowych Mistrzostwach Świata. Wykonywała akrobacje śmigłowcem zabytkowym Bolkov – poinformowała rzecznik.

W pokazach wzięli udział również: Łukasz Czepiela, który jest pilotem Airbus A320 i mistrzem świata klasy Challenger oraz Artur Kielak, który jest jednym z najlepszych pilotów akrobacyjnych i należy do Aeroklubu Śląskiego.

– Na festiwalu można było też zobaczyć słynne śmigłowce ze Świdnika m.in. SW-4, MI-2 czy Robinson R44. W tym bloku loty były zaprezentowane wieczorem w sobotę. Uczestnicy mogli oglądać wyczyny Marka Hojna, który lata w samolocie akrobacyjnym Extra – mówiła.

– Poza tym odbył się pokaz balonów, którym wzięło udział 21 baloniarzy. Były one podświetlane wieczorem, co dało bardzo ciekawy efekt – podkreśliła Kalinowska.

Swoje umiejętności prezentowali również: Grupa Akrobacyjna Firebirds, Wojciech Hajdukiewicz (Hatz Classic), Biało – Czerwone Iskry, Marek Choim (Extra), Cellfast Flying Team, Mateusz Strama (Boeing Stearman), Artur Kielak (XA41), Łukasz Czepiela (EDGE 540) i The Flying Dragons, Airborne Pyrotechnics. W powietrzu można było również zobaczyć samoloty zabytkowe Tiger Moth i Taylercraft Auster, a także dwie Wilgi w szyku.

Jeżeli mieliście okazję być na festiwalu, to podzielcie się z nami zdjęciami i nagraniami wideo, wysyłając je na adres twoje@tvp.info.


źródło:
Zobacz więcej