RAPORT

Demaskujemy fake newsy

Tragiczny karambol na autostradzie A6. Kilka osób straciło życie

Sześć osób spośród 22, które uczestniczyły w karambolu na A6 w Szczecinie, nie żyje. Cztery zostały przetransportowane do szpitali. Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę o godz. 13.20. Kilka godzin później na przeciległym pasie trasy doszło do kolejnego wypadku, z udziałem trzech samochodów. Trzy kolejne osoby zostały poszkodowane. A6 w kierunku Kołbaskowa została już odblokowana. W stronę Świnoujścia jest nieprzejezdna.

Wypadek autobusu miejskiego. Poszkodowani trafili do szpitala

Dwoje pasażerów zostało poszkodowanych w wypadku miejskiego autobusu, do którego doszło w sobotę w centrum Sosnowca. Z nieustalonej jeszcze...

zobacz więcej

Karambol wydarzył się 500 metrów od zjazdu na Wielgowo w kierunku Świnoujścia, między węzłami Kijewo i Dąbie. Wzięły w nim udział samochód ciężarowy i sześć osobowych. Kilka pojazdów zapaliło się. Straż pożarna poinformowała, że spłonęło pięć z nich.

– W zdarzeniu brały udział 22 osoby. Sześć osób zginęło, cztery trafiły do szpitali. Śmigłowcem do szpitala na Unii Lubelskiej w Szczecinie została przetransportowana kobieta z urazem klatki piersiowej, głowy i kręgosłupa. Dwie osoby z urazami kończyn górnych trafiły do szpitala w Zdunowie, a kierowca tira, który był narażony na zatrucie dymem, w stanie dobrym został przewieziony do szpitala w Zdrojach – poinformowała rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Paulina Targaszewska.

W karambolu zginęło sześć osób (fot. TVP Info)

Pozostałych 12 osób, w tym siedmioro dzieci, zostało przebadanych na miejscu zdarzenia i nie wymagało hospitalizacji.

Kolejny wypadek na A6

Około trzech godzin później na tej samej trasie, na przeciwległym pasie – między węzłami Dąbie i Kijewo w kierunku Kołbaskowa, doszło kolejnego wypadku. Zderzyły się trzy samochody. Są poszkodowani. Straż pożarna poinformowała, że do uwolnienia jednej z rannych osób tzreba bylo użyć ciężkiego sprzętu. Niewykluczone, że do zderzenia doszło, kiedy kierowcy hamowali, żeby przyjrzeć się karambolowi.

Droga A6 w kierunku Kołbaskowa, gdzie zderzyły się dwa samochody, została już odblokowana. Trasa jest wciąż nieprzejezdna w stronę Świnoujścia. Samochody kierowane są na objazd.

teraz odtwarzane
W Szczecinie zderzyło się siedem aut. Sześć osób nie żyje

źródło:
Zobacz więcej