RAPORT

Kampania 2020

Dramat mieszkańców Skierniewic. W kranach zabrakło wody

W Skierniewicach zabrakło wody w kranach (fot. pexels.com)

– Woda dociera już do wszystkich mieszkańców miasta, problemy z jej dostawą mogą wystąpić jeszcze na terenie gminy – poinformowały w poniedziałek władze Skierniewic. W ciągu kilku dni zapotrzebowanie na wodę w mieście wzrosło tak, że skierniewickie wodociągi miały trudności z dostarczeniem jej do wszystkich domów.

Dramatyczny apel rodziców zaginionej Natalii Gontarz

14-letnia Natalia Gontarz wyszła z domu trzeciego czerwca i zaginęła. Zgłoszenie o zaginięciu Natalii oraz zdjęcie otrzymaliśmy od rodziców na...

zobacz więcej

Przez kilka ostatnich dni problemy z dostawą wody miało wielu mieszkańców Skierniewic; w krótkim czasie pobór wody – z normalnego poziomu sięgającego 6 tys. metrów sześc. w ciągu doby - wzrósł do ok. 12 tys. m sześc., podczas gdy możliwości skierniewickiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji sięgają maksymalnie 8,5 tys. metrów sześciennych.

– Sytuacja jest obecnie opanowana, choć w pewnym zakresie nadal trudna. W nocy – od godz. 23.00 do 3.00 – obniżono ciśnienie wody; poza tym niskie ciśnienie jest też w kranach w mniejszych miejscowościach gminy. Dzięki temu udało się zgromadzić rezerwę – ok. 3 tys. m sześc. wody w zbiornikach. To sprawia, że wszyscy mieszkańcy Skierniewic mają już wodę – powiedział w poniedziałek rano rzecznik skierniewickiego magistratu Przemysław Rybicki.

Jak dodał, jednocześnie nieznacznie zmniejszył się pobór wody, choć nadal w okolicach godz. 19 jej zużycie rośnie skokowo. W związku z kryzysową sytuacją w Skierniewicach wdrożono specjalne działania, mające na celu oszczędzanie wody, m.in. zamknięto basen i odcięto dopływ wody do ogródków działkowych.

Pożar w zakładach Stora Enso w Ostrołęce

Pożar w ostrołęckich zakładach papierniczych Stora Enso wybuchł w sobotę wieczorem. Straż Pożarna zlokalizowała zarzewie ognia. Trwa akcja...

zobacz więcej

Według władz Skierniewic problem zostanie rozwiązany wraz z uruchomieniem nowej studni głębinowej. Obecnie w mieście funkcjonuje 8 studni, zaś dziewiąta, która właśnie powstaje, ma być najgłębsza i najwydajniejsza.

– To inwestycja za prawie 5 mln zł rozpoczęta przez obecne władze miasta oraz Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Studnia powinna być gotowa w lipcu, ale już w niedzielę pojawiły się informacje, że być może uda się ją uruchomić warunkowo nieco wcześniej. Co ważne o 50 proc. zwiększy ona wydolność systemu – zaznaczył Rybicki.

Informacje dotyczące aktualnej sytuacji z dostępem do bieżącej wody można uzyskać na stronie internetowej skierniewickiego magistratu. Obecnie podaje on, że dostęp taki zapewniony jest we wszystkich rejonach miasta.

źródło:
Zobacz więcej