Pożar w zakładach Stora Enso w Ostrołęce

W akcji gasniczej uczestniczyło ok. 70 strażaków (fot. tvp.info/Paweł Chrabąszcz)

Pożar w ostrołęckich zakładach papierniczych Stora Enso wybuchł w sobotę wieczorem. Straż Pożarna zlokalizowała zarzewie ognia. Trwa akcja dogaszania, która potrwa kilka godzin. Informacje o pożarze otrzymaliśmy na kontakt Twoje Info.

Pożar na terenie budowy wieżowca The Warsaw Hub ugaszony

Strażacy zlokalizowali źródło pożaru na terenie budowy wieżowca The Warsaw Hub w centrum Warszawy – poinformował st. bryg. PSP Paweł Frątczak....

zobacz więcej

Straż Pożarna została powiadomiona o pożarze przed godz. 23:00. Po przyjeździe na miejsce strażacy stwierdzili, że pali się taśmociąg zrębków – poinformował w rozmowie z TVP Info mł. bryg. Robert Chodkowski z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce.

Zrębki, to cząstki drewna o powstające w wyniku rozdrabniania drewna. W zależności od gatunku drewna, wymiarów i jakości zrębki mogą stanowić surowiec do produkcji np. celulozy. W momencie pojawienia się ognia maszyna nie była uruchomiona.

Do akcji gaśniczej trzeba było użyć drabin i podnośników, ponieważ palący się taśmociąg znajdował się na wysokości 20 metrów.

W trakcie zdarzenia w zakładzie nie przebywali pracownicy. Nikt nie został poszkodowany – poinformował oficer.

W akcji gaśniczej uczestniczyło około 70 strażaków i 13 samochodów Straży Pożarnej.

Zakłady Stora Enso

Stora Enso to producent wyrobów papierniczych, opakowaniowych i drzewnych. Produkuje papiery do druku, wysokiej jakości papiery graficzne, opakowania konsumenckie i przemysłowe produkty drzewne.

Stora Enso posiada w Polsce cztery zakłady w Ostrołęce, Tychach, Łodzi i w Mosinie koło Poznania. Zakład w Ostrołęce jest największym w grupie Stora Enso Poland

źródło:
Zobacz więcej