RAPORT

Pogarda

Rzecznik Episkopatu o wydarzeniach na Paradzie Równości: Mają znamiona bluźnierstwa

Parada Równości przeszła ulicami Warszawy pod patronatem prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego (PAP/Jakub Kamiński)
Parada Równości przeszła ulicami Warszawy pod patronatem prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego (PAP/Jakub Kamiński)

Najnowsze

Popularne

„Jeśli tak ma wyglądać tolerancja, to przemówienia o tolerancji w takim kontekście nie mają wartości” – pisze rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. dr Paweł Rytel-Adrianik, odnosząc się do wydarzeń, które miały miejsce w trakcie warszawskiej Parady Równości. „W społeczeństwie, w którym jest szacunek dla każdego, nie może być przyzwolenia na obrażanie Boga i ludzi wierzących” – czytamy w komunikacie Episkopatu.

Aktywista środowisk LGBT odprawił mszę na Paradzie Równości [WIDEO]

Podczas Parady równości w Warszawie odbyła się msza polowa. Odprawił ją aktywista środowisk LGBT Szymon Niemiec, który uważa się za biskupa...

zobacz więcej

Przypomnijmy – w trakcie warszawskiej Parady Równości, której patronatem był prezydent stolicy Rafał Trzaskowski, aktywista środowisk LGBT Szymon Niemiec odprawił mszę polową. Mężczyzna uważa się za biskupa niewielkiego Zjednoczonego Kościoła Chrześcijańskiego.

„Z wielkim niepokojem dowiadujemy się o kolejnych faktach i miejscach, w których dochodzi do obrażania ludzi wierzących” – pisze ks. dr. Rytel-Adrianik.

W wydanym komunikacie Episkopat ocenia, że wydarzenia, które miały miejsce w Warszawie mają znamiona bluźnierstwa, które Katechizm Kościoła Katolickiego jasno określa jako bezpośrednio sprzeciwiające się drugiemu przykazaniu.

Wyśmiewanie prawd wiary oraz naigrywanie się z symboli oraz praktyk religijnych i wykorzystywanie ich do prowokacji są narzędziami w walce z Bogiem – pisze rzecznik Episkopatu i dodaje, że nienawiść skierowana przeciwko temu co święte i przeciw Panu Bogu jest istotą grzechu bluźnierstwa.

Mężczyzna odprawiający wspomnianą mszę na Paradzie Równości po jej zakończeniu przemawiał na jednej z platform. Mówił, że został zatrzymany przez policję za obrazę uczuć religijnych. – Zmienimy ten kraj! Wy go zmienicie! Nadzieja, miłość i wiara to wasza siła – mówił do zebranych. Po nim swoje przemówienie rozpoczął prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, pod którego patronatem Parada przeszła ulicami stolicy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej