RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Postulaty adopcji dzieci przez małżeństwa homoseksualne na Paradzie Równości

Na warszawskiej Paradzie Równości pojawił się transparent z hasłem „małżeństwa dla wszystkich”, wyrażający poparcie nie tylko dla tzw. małżeństw homoseksualnych, ale również przyznania im prawa do adopcji dzieci. Parada przeszła ulicami Warszawy pod patronatem prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego.

Aktywista środowisk LGBT odprawił mszę na Paradzie Równości [WIDEO]

Podczas Parady równości w Warszawie odbyła się msza polowa. Odprawił ją aktywista środowisk LGBT Szymon Niemiec, który uważa się za biskupa...

zobacz więcej

– Od samego początku, jeszcze w kampanii mówiłem, że Warszawa jest dla wszystkich i zależy mi bardzo żeby Warszawa była otwarta, żeby była tolerancyjna i dzisiaj dokładnie taka jest – mówił Trzaskowski otwierając paradę.

Podkreślił przy tym, że nie każdy musi chodzić na Paradę Równości, ale każdy powinien szanować prawa mniejszości. – To nie ma nic wspólnego z tym, czy ktoś jest lewicowy czy ktoś jest liberalny czy ktoś jest konserwatywny – to są po prostu prawa człowieka i w otwartych miastach my musimy tych praw przestrzegać – mówił.

Część internautów zwróciła się do warszawskiego prezydenta z pytaniem, czy Platforma Obywatelska popiera adopcję dzieci przez pary homoseksualne, skoro tego typu postulaty pojawiają się na marszu, którego patronem jest właśnie Rafał Trzaskowski.

„Dzisiaj nie eksponujemy tego za bardzo”

W trakcie marszu „Polska w Europie” organizowanego przez Koalicję Obywatelską, który odbył się w maju w Warszawie, polityk PO Rafał Grupiński został zapytany, co Koalicja Europejska zrobi z postulatem wprowadzenia związków partnerskich. – Na pewno w tej sprawie działać progresywnie. Ale po dwudziestym którymś października. Po prostu musimy prowincje przyciągnąć do głosowania. (…) Stąd też dzisiaj nie eksponujemy tego za bardzo. Może to Rafał mówił w Warszawie, ale my już tego nie możemy mówić w... czy Świebodzinie. Tam nas ludzie przepędzą. To jest problem – mówił Grupiński.

źródło:
Zobacz więcej