RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Aktywista środowisk LGBT odprawił mszę na Paradzie Równości [WIDEO]

Podczas Parady równości w Warszawie odbyła się msza polowa. Odprawił ją aktywista środowisk LGBT Szymon Niemiec, który uważa się za biskupa niewielkiego Zjednoczonego Kościoła Chrześcijańskiego.

Wszczęto postępowanie ws. transparentu z waginą na Marszu Równości

Gdańska prokuratura wszczęła postępowanie, w którym zbada, czy uczestnicy sobotniego Trójmiejskiego Marszu Równości, którzy nieśli transparent z...

zobacz więcej

Przemawiając po mszy z jednej z platform Niemiec poinformował, że został zatrzymany przez policję za obrazę uczuć religijnych. – Zmienimy ten kraj! Wy go zmienicie! Nadzieja, miłośc i wiara to wasza siła – zwrócił się do zebranych. Po nim swoje przemówienie rozpoczął prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Działacz wyjaśnił kilka lat temu w rozmowie z „GW” ideę przyświecającą jego organizacji. – Nasz Kościół powstał właśnie po to, by tym, którzy czują się wykluczeni z życia religijnego, nie mają możliwości dążenia do Boga i zbawienia, dać taką właśnie możliwość. Celem istnienia każdego kościoła i każdej wspólnoty wiary, jest dążenie do zbawienia – tłumaczył. Dodał, że jak „większość protestantów i kościołów niezależnych nie mają celibatu”. Nie uznajemy również dyskryminacji w żadnej postaci. To są podstawowe różnice – tłumaczył.

Organizacja kapłana homoseksualisty jest obecnie w stanie likwidacji. „Uprzejmie informujemy, że decyzją Biskupa Kościoła – Jego Ekscelencji Szymona Niemca z dniem 6 marca 2019 roku rozpoczyna się proces wygaszania działalności Zjednoczonego Ekumenicznego Kościoła Katolickiego na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Od dnia 6 marca do 21 kwietnia 2019 roku wszystkie działalności Kościoła ulegają wygaszeniu i likwidacji” – napisano w marcu na oficjalnej stronie internetowej instytucji.

Niemiec jest także fotografem i pisarzem. Opublikował m.in. autobiografię „Tęczowy koliber na tyłku”.


źródło:
Zobacz więcej