30. urodziny szympansicy Kimberly. Zaśpiewano jej „Sto lat” i wręczono tort

Według ludzkiej miary Kimberly ma ponad 40 lat (fot. ZOO Warszawa)

30. urodziny obchodziła w piątek w warszawskim zoo szympansica Kimberly. Były girlandy na klatce, tort, smakołyki w postaci suszonych owoców i śpiewy „sto lat” w wykonaniu osób odwiedzających ogród zoologiczny.

Czternaście lwów uciekło z parku safari. Urzędnicy apelują o czujność

Czternaście lwów uciekło z Parku Narodowego Krugera w RPA. Obszar w dużej mierze jest ogrodzony wiec nie jest jasne, jak lwy opuściły teren....

zobacz więcej

Jubilatka wyglądała na zadowoloną. Z wielką przyjemnością zabrała się do jedzenia tortu przygotowanego z sałaty rzymskiej i siana, przyozdobionego liśćmi dębu na – jak wyjaśniła opiekunka szympansicy Katarzyna Wejchert – dobre trawienie. Na Kimberly czekały również przysmaki, czyli mieszanka suszonych owoców: fig, daktyli oraz mus bananowy z płatkami kukurydzianymi.

Małpie love story

Kimberly przybyła do stołecznego zoo w 2011 r. Kiedy pracownicy ogrodu postanowili zapoznać szympansicę z grupą mieszkających tu małp, Kimberly rzuciła się w ramiona szympansa Patryka.

– Były uśmiechy i poklepywania – wspomina Wejchert. Okazało się, że obie małpy znały się z ośrodka badań biomedycznych w Holandii.

Po 40-tce zaszła ponownie ciążę

Z dawnej znajomości zrodził się trwały związek, którego owocem jest szympans Frodo Tytus. Maluch przyszedł na świat w 2014 r. i był pierwszym szympansem urodzonym w stołecznym zoo. Choć szympansie 30 lat, to według ludzkiej miary 40+, Kimberly znów spodziewa się potomstwa.

– Jeżeli wszystko pójdzie jak należy, to za miesiąc będziemy mieli kolejną okazję do świętowania – zapowiada opiekunka jubilatki.

źródło:

Zobacz więcej