Letnia korekta rozkładu jazdy: pociągi wracają na ważne trasy

Pociągi wrócą na trasę Warszawa – Poznań (fot. Shutterstock/Alicja Zdunek)

W najbliższą niedzielę 9 czerwca wejdzie w życie letni rozkład na kolei. Opóźnienie na niektórych remontowanych odcinkach spowodowało, że zarządca sieci PKP Polskie Linie Kolejowe nie mógł zrealizować wszystkich postulatów przewoźników.

Sprawdź, gdzie jest twój pociąg. Portal dla pasażerów w nowej odsłonie

PKP Polskie Linie Kolejowe uruchomiły nową wersję wyszukiwarki połączeń kolejowych. Oferuje ona podróżnym m.in. śledzenie pociągów w czasie...

zobacz więcej

Jedną z najważniejszych zmian jest przywrócenie ruchu pociągów na remontowanej od kilku lat trasie Warszawa – Poznań. Jednak w związku z tym, że prace nie zostały zakończone, czas podróży będzie dłuższy niż przed remontem. Jak mówi Karol Jakubowski z PLK, trasą pojadą pociągi dalekobieżne. Podróżni skorzystają też w nowych peronów w Kole i Koninie.

Karol Jakubowski zastrzega, że po 9 czerwca prace modernizacyjne na tym odcinku będą kontynuowane, co może spowolnić ruch.

Od 22 czerwca kolejarze przywrócą bezpośrednie połączenia między Krakowem a Zakopanem. Państwowy przewoźnik PKP Intercity uruchomi bezpośrednie połączenia między Krakowem a Kołobrzegiem.

Spółka uruchomi też dodatkowe połączenia do innych popularnych miejsc w czasie wakacji. Chodzi m.in. o pociąg TLK Delfin, który połączy Łódź z Gdynią. Warszawa będzie stacją pośrednią. Niektóre składy będą miały wydłużone trasy – IC Malczewski dojdzie do Ustki oraz TLK Kochanowski, który dojedzie do Kołobrzegu.

Przez całe wakacje nadal będzie remontowana trasa z Warszawy do Lublina. Na niektórych odcinkach pasażerowie będą musieli korzystać z zastępczej komunikacji autobusowej.

Podobne utrudnienia będą występować na remontowanym węźle łódzkim oraz krakowskim.

Wszystkie informacje dotyczące nowego rozkładu jazdy są dostępne na Portalu Pasażera oaz na stronach internetowych przewoźników.

źródło:
Zobacz więcej