Potężna eksplozja w Szwecji. Są ranni

Na razie nie wiadomo, jaka była przyczyna wybuchu (fot. PAP/EPA/JEPPE GUSTAFSSON)

Do eksplozji doszło w piątek w centrum miasta Linkoeping, na południu Szwecji; w jej wyniku obrażenia odniosło 25 osób i uszkodzone zostały dwa budynki – informuje agencja AP, powołując się na lokalne władze.

Wybuch gazu w kamienicy w Kędzierzynie-Koźlu. Zawaliła się cała kondygnacja

Najprawdopodobniej wybuch gazu był przyczyną eksplozji w kamienicy w Kędzierzynie-Koźlu. Jak powiedział gen. bryg. Leszek Suski z Państwowej...

zobacz więcej

Wybuch sprawił, że w 5- i 4-piętrowym budynku wyleciały szyby z okien i zniszczone zostały balkony.

Policja poinformowała, że na miejscu zdarzenia jest zespół saperów.

Do Szpitala Uniwersyteckiego w Linkoeping trafiło kilka osób, jednak rzeczniczka placówki nie podała ich dokładnej liczby.

Szwedzki dziennik „Aftonbladet” opublikował zdjęcia budynków z wybitymi oknami i zniszczonymi balkonami oaz wyraźnymi uszkodzeniami dachu. Policja odgrodziła okolicę, jednak na razie nie ma planów ewakuacji mieszkańców.

Przyczyny wybuchu są nieznane. – Na tę chwilę nie mamy żadnych informacji, by sądzić, że sprawa ma związek z terroryzmem – oświadczył agencji AP rzecznik policji Bjoern Oeberg. Reuters zauważa, że w ostatnich latach w Szwecji dochodziło do incydentów z użyciem materiałów wybuchowych; prawdopodobnie miało to związek z działalnością gangów.

źródło:
Zobacz więcej