RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Tajemnicza śmierć urzędnika w Moskwie. Odpowiadał za bunkry dla rosyjskich władz

Ciało 55-letniego Andriej Kudriaszowa znaleziono na dziedzińcu kamienicy kilka dni po tym, jak został zwolniony z pracy (fot. Valery Sharifulin/TASS/Getty Images)
Ciało 55-letniego Andriej Kudriaszowa znaleziono na dziedzińcu kamienicy kilka dni po tym, jak został zwolniony z pracy (fot. Valery Sharifulin/TASS/Getty Images)

W dziedzińcu kamienicy w Moskwie znaleziono ciało byłego naczelnika służb finansowych kremlowskich służb, odpowiedzialnych za tzw. obiekty specjalne. 55-letni Andriej Kudriaszow zajmował się budową bunkrów dowodzenia, przeznaczonych dla najwyższych władz Rosji. Zmarł kilka dni po tym, jak zwolniono go z pracy – informuje „Radio Svoboda”.

Zamach na Skripala. Putin wzywa Londyn do „zamknięcia rozdziału”

Prezydent Rosji Władimir Putin, oceniając stosunki z Wielką Brytanią, zaapelował o „zamknięcie rozdziału” związanego „ze szpiegami i zamachami”....

zobacz więcej

Mężczyznę znaleziono w środę na dziedzińcu 15-piętrowej kamienicy. Uszkodzenia ciała wskazują na upadek z dużej wysokości, jednak organy śledcze nie podają żadnych szczegółów zdarzenia – przekazała rozgłośnia.

Kudriaszow pracował w Głównym Zarządzie Programów Specjalnych przy prezydencie Rosji. Do zadań wydziału należy kontrola gotowości mobilizacyjnej kraju oraz stanu tajnych bunkrów i podziemnych tuneli.

Niedawno w jednej z jednostek wojskowych związanych z Zarządem przeprowadzono kontrolę, która wykazała nieprawidłowości związane z przekazaniem własności 35-hektarowej działki.

Rosyjscy dziennikarze przypominają też, że ostatnio zatrzymany oficer FSB Kirył Czerkalin, u którego znaleziono 12 mld rubli – czyli około 165 mln euro – również był związany z jednym z wydziałów Głównego Zarządu Programów Specjalnych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej