Eliminacje Euro 2020: Polacy powalczą w Skopje o umocnienie się na czele grupy

Piłkarze reprezentacji Polski wieczornym zwycięstwem z Macedonią Północną w Skopje mogą umocnić się na pierwszym miejscu w grupie G eliminacji mistrzostw Europy. Po raz pierwszy w kadrze Jerzego Brzęczka może zagrać Maciej Rybus. Transmisja piątkowego meczu w TVP1, TVP Sport, tvpsport.pl i aplikacji mobilnej.

Awaria samolotu polskich piłkarzy. Z opóźnieniem wyruszą do Skopje

Biało-Czerwoni z opóźnieniem wyruszą na mecz do Skopje, gdzie w piątek zmierzą się z Macedonią Północną w ramach eliminacji Euro 2020. Jak...

zobacz więcej

Biało-Czerwoni dotarli do Skopje z dwugodzinnym opóźnieniem. Powodem tego była awaria samolotu. Selekcjoner nie uznał tego za złą wróżbę. Docenia natomiast najbliższego rywala, który zajmuje dopiero 68. miejsce w rankingu FIFA.

– To miejsce nie odpowiada klasie i stylowi gry tego zespołu. Obecnie to mieszanka doświadczenia z młodością. To bardzo niewygodna drużyna, szczególnie u siebie. Na własnym boisku reprezentacja Macedonii Północnej jest nieobliczalna – ocenił trener Polaków.

Po raz pierwszy w zespole prowadzonym przez Brzęczka może zagrać Maciej Rybus.

– Reprezentacja Macedonii Północnej zrobiła duży postęp w porównaniu do poprzednich lat. Widać, że ma bardzo wybieganych wahadłowych, którzy często podłączają się do akcji ofensywnych. Gra opiera się na doświadczonym Goranie Pandevie. To nie jest drużyna z niższej półki – mówił lewy obrońca Lokomotiwu Moskwa.

Lewandowski: Bez determinacji będzie nam ciężko o punkty

– Bez determinacji będzie nam ciężko o punkty – powiedział kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski przed piątkowym meczem z Macedonią...

zobacz więcej

Ciekawie zapowiada się rywalizacja dwóch liderów, kapitanów i napastników – Roberta Lewandowskiego i 35-letniego Pandeva. Jednak selekcjoner Macedończyków podkreślił, że jego piłkarze nie mogą skupiać się jedynie na napastniku Bayernu Monachium.

– Gramy przeciwko polskiemu zespołowi, a nie jedynie przeciw jednemu zawodnikowi. To, że gościmy tak dobrą reprezentację jak Polska, powoduje, że będziemy jeszcze bardziej zmobilizowani. Będę wymagał od zawodników, aby zagrali maksymalnie ofensywnie. Taką mam filozofię. Musimy zapomnieć, że mamy cztery punkty i zagrać, jakbyśmy dopiero zaczynali te eliminacje. Nieważne przeciwko komu i gdzie – powiedział Igor Angelovski.

Trzy dotychczasowe mecze z tym rywalem miały charakter towarzyski i odbyły się na neutralnym terenie. Polacy dwa razy wygrali i raz padł remis.


W kwalifikacjach Euro 2020 Biało-Czerwoni, którzy na wiosnę pokonali Austriaków 1:0 i Łotyszy 2:0, z kompletem punktów otwierają tabelę grupy G. Po cztery zgromadziły zespoły Macedonii Północnej i Izraela, który Polacy podejmą w poniedziałek w Warszawie.

Początek piątkowego meczu z Macedonią Północną o godz. 20.45. Transmisja w TVP1, TVP Sport, tvpsport.pl i aplikacji mobilnej.

źródło:

Zobacz więcej