Sędzia zmienił termin rozprawy, bo podsądny jest przesądny

Sędzia zgodził się na zmianę terminu rozprawy/ zdjęcie ilustracyjne (fot. REUTERS/Guglielmo Mangiapane)

– Panie sędzio, 17 to pechowa liczba, czy nie można zmienić daty mojej rozprawy? – z takim wnioskiem zwrócił się w Mediolanie do sądu mężczyzna, który ma tam odpowiedzieć za oszustwo. Sędzia przychylił się do tej osobliwej prośby przesądnego neapolitańczyka.

Nauczycielka uratowała ludzi przed tornadem [WIDEO]

Nauczycielka z Teksasu została okrzyknięta bohaterką, po tym, jak boso wybiegła ze szkoły i ostrzegła czekających na dzieci rodziców przed tornadem.

zobacz więcej

Do zdarzenia opisanego przez włoskie media doszło w obecności sędziego ds. wstępnego posiedzenia, który sprawuje kontrolę nad stosowaniem uproszczonej procedury sądzenia, a taki właśnie tryb zastosowano wobec mężczyzny. Będzie on sądzony za to, że podrobił banknot o nominale 50 euro, by dokonać zakupów.

W czasie wstępnego posiedzenia sędzia wyznaczył termin rozprawy na 17 października tego roku i właśnie to wywołało protest podsądnego.

Jak podały mediolańskie media, mężczyzna przypomniał, że we Włoszech 17 uchodzi za liczbę przynoszącą pecha.

– Ale przecież to nie jest piątek 17 – odparł sędzia. To pocieszenie nie przekonało jednak przesądnego. – Gdyby to był piątek, to nie wyszedłbym nawet z domu – powiedział przedstawicielowi wymiaru sprawiedliwości.

Neapolitańczyk argumentował z takim przekonaniem, że sędzia zgodził się na zmianę terminu rozprawy i wyznaczył ją na 24 października.

źródło:

Zobacz więcej