Awaria samolotu polskich piłkarzy. Z opóźnieniem wyruszą do Skopje

Reprezentanci Polski w piłce nożnej z opóźnieniem wyruszą na mecz do Skopje, gdzie w piątek zmierzą się z Macedonią Północną w ramach eliminacji Euro 2020. Jak poinformował rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej Jakub Kwiatkowski, lot został przesunięty na późniejszą godzinę z powodu awarii samolotu.

Lewandowski: Bez determinacji będzie nam ciężko o punkty

– Bez determinacji będzie nam ciężko o punkty – powiedział kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski przed piątkowym meczem z Macedonią...

zobacz więcej

Wylot reprezentacji Polski na piątkowe spotkanie zaplanowany był na 11.30, ale nastąpi prawdopodobnie dopiero około godziny 13.

– Z informacji, które otrzymaliśmy z Polskich Linii Lotniczy LOT, wynika, że samolot nie wrócił z rotacji. Był to samolot, który normalnie uwzględniono w siatce połączeń LOT-owskich. Wyleciał wczoraj wieczorem do Londynu i niestety uległ awarii. Nie wystartował rano z Londynu, lot w ogóle został odwołany – powiedział TVP Info Kwiatkowski.

– LOT czyni starania, żeby podstawić nam nową maszynę. Najwcześniejszy możliwy wylot jest dopiero o godz. 13 – oznajmił.

Rzecznik podkreślił, że w związku z tym opóźnieniem zmianie ulegną godziny treningu i konferencji prasowej.

Kwiatkowski zaznaczył, że przesunięcie treningu na później „wcale nie będzie takie złe”, bo w Macedonii Północnej panują wyższe temperatury niż w Polsce.

Po dwóch kolejkach eliminacji mistrzostw Europy 2020 reprezentacja Polski z kompletem zwycięstw zajmuje 1. miejsce w grupie G.

Mecz z Macedonią Północną rozpocznie się w piątek o godz. 20.45. Transmisja na antenach TVP.

źródło:
Zobacz więcej