RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

„Jesienią rozstrzygnie się przyszłość naszej ojczyzny”. Kaczyński pisze do wyborców

Najnowsze

Popularne

W wyborach do parlamentu rozstrzygnie się przyszłość naszej ojczyzny oraz dalsze losy „dobrej zmiany”; dlatego proszę Polaków, aby jesienią jeszcze tłumniej udali się do urn wyborczych i oddali jeszcze więcej głosów na PiS – napisał prezes Jarosław Kaczyński w liście do Polaków.

W liście upublicznionym na koncie Prawa i Sprawiedliwości na Twitterze Kaczyński podziękował wyborcom za poparcie jego partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego oraz za głosy oddane na kandydatów PiS.

„Jesteśmy państwu bardzo wdzięczni za okazane nam zaufanie. To właśnie dzięki państwu, dzięki wszystkim osobom, które doceniły naszą wiarygodność, odnieśliśmy ten jakże cenny wyborczy sukces” – podkreślił Kaczyński. Prezes PiS zwrócił jednocześnie uwagę, że po ważnych wyborach do PE teraz czekają nas jesienne wybory do Sejmu i Senatu. „To w nich rozstrzygać się będzie przyszłość naszej Ojczyzny oraz dalsze losy dobrej zmiany” – napisał Kaczyński.

Domy, samochody, oszczędności. Majątki liderów partii

Prezes PiS Jarosław Kaczyński posiada 63 tys. zł oszczędności i jest współwłaścicielem domu wartego ok. 1,5 mln zł; lider PO Grzegorz Schetyna...

zobacz więcej

Jak wskazał, aby kontynuować „dobrą zmianę” i ją rozszerzać, PiS musi w wyborach parlamentarnych uzyskać bezwzględną większość, czyli zdobyć ponad połowę mandatów do Sejmu. „Jest to dla pomyślności naszej Ojczyzny sprawa kluczowa” – stwierdził lider PiS.

„Dlatego już dzisiaj pragnę państwa prosić, byście jesienią jeszcze tłumniej udali się do urn wyborczych i oddali jeszcze większą liczbę głosów na Prawo i Sprawiedliwość, a także jeszcze mocniej wspierali podczas kampanii wyborczej naszych kandydatów” – oświadczył Kaczyński.

Zapewnił również, że politycy PiS będą „jeszcze ciężej pracować dla Polski, jeszcze ciężej pracować na rzecz wzrostu jakości oraz poziomu życia wszystkich Polaków”.

Na koniec listu Kaczyński złożył Polakom życzenia. „Proszę przyjąć moje najserdeczniejsze pozdrowienia i wyrazy głębokiego szacunku” – podkreślił były premier.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego PiS uzyskało 45,38 proc. głosów, KE – 38,47 proc., Wiosna – 6,06 proc. Przełożyło się to na 27 mandatów dla partii Jarosława Kaczyńskiego, 22 dla Koalicji Europejskiej oraz 3 dla Wiosny. Frekwencja w eurowyborach wyniosła 45,68 proc.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej